فراکسیون البناء نامزدی استاندار بصره برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد

به گزارش شارژ 10، فراکسیون بزرگتر مجلس عراق، اخبار منتشر شده درباره انتخاب نامزد جدید برای تصدی پست نخست وزیری و معرفی او به رئیس جمهور را تکذیب کرد.

فراکسیون البناء نامزدی استاندار بصره برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل شارژ 10، انتصار الغریباوی نماینده فراکسیون مجلسی البناء اخبار منتشر شده درباره ارسال نامه از سوی این فراکسیون به عنوان فراکسیون بزرگتر به برهم صالح رئیس جمهوری و معرفی نامزد جدید برای تصدی پست نخست وزیری را رد کرد.

به نوشته پایگاه خبری المسله، وی گفت که اخبار منتشر شده درباره نامه فراکسیون البناء به رئیس جمهور و معرفی اسعد العیدانی استاندار بصره به عنوان نامزد تصدی پست نخست وزیری صحیح نیست و تا به این لحظه هنوز تعیین نشده که نامزد جایگزین قصی السهیل چه کسی است.

منابع رسانه ای و شبکه های اجتماعی، امروز مدعی شدند که رئیس جمهور عراق نامه ای از سوی فراکسیون البناء به عنوان فراکسیون بزرگتر در مجلس دریافت نموده و در این نامه، به وی پیشنهاد شده که استاندار بصره را مامور تشکیل کابینه جدید عراق کند.

این در حالی است که صبح امروز، عدی عواد نماینده ائتلاف الفتح از ائتلاف های حاضر در فراکسیون البناء گفته بود که در نشست شب گذشته رهبران این فراکسیون، بر روی نامزدی العیدانی برای نخست وزیری توافق شد و وی گزینه دوم پس از السهیل است زیرا وی که استاندار کنونی بصره است هم در میان تظاهرات نمایندگان و هم در میان فراکسیون های سیاسی مجلسی از مقبولیت لازم برخوردار است.

فراکسیون البناء، به رهبری هادی العامری، اول دی ماه طی نامه ای به رئیس جمهور عراق، اعلام نموده بود که رهبران فراکسیون های زیر مجموعه ائتلاف البناء، قصی عبدالوهاب السهیل وزیر آموزش عالی عراق را به عنوان نامزد نخست وزیری معرفی می نمایند و از صالح می خواهند که مطابق ماده 76 قانون اساسی عراق، السهیل را مأمور تشکیل دولت کند.

اما پس از اعتراض بعضی گروه های سیاسی و شماری از تظاهرات نمایندگان، السهیل طی نامه ای که امروز منتشر شد و تاریخ آن به سه روز پیش برمی شود، از پذیرش این پست انصراف داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 671

به "فراکسیون البناء نامزدی استاندار بصره برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراکسیون البناء نامزدی استاندار بصره برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید