لزوم ارتقا 30 پله ای صندلی ایران در زمینه دولت هوشمند

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از پروژه های هوشمندسازی ناجا اظهار کرد: امروز فناوری و ارتباطات زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است، امروزه دیگر کسی بدون فناوری و اطلاعات نمی تواند زندگی کند.

لزوم ارتقا 30 پله ای صندلی ایران در زمینه دولت هوشمند

وی اضافه کرد: ظرف مدتی کوتاهی زیرساخت های خوبی از سوی جوانان ایرانی برای آموزش مجازی در زمان کرونا آماده شد و همین امر سبب شد تا از جهان عقب نمانیم.

زارع پور گفت: پلیس باید به روز و مجهز به فناوری های روز باشد تا بتواند اگر حقی از کسی ضایع شد احقاق حق کند.

وزیر ارتباطات گفت: پلیس برای حفظ منافع مردم باید دائماً به روز گردد و به فناوری های نو تسلط داشته باشد و حتی یک قدم از دیگران جلوتر باشد.

وی گفت: پلیس باید مرکز دیده بانی برای فناوری های نو داشته باشد، که البته تا به امروز هم پلیس فتا عملکرد مناسب داشته است.

زارع پور اعلام نمود: پلیس از نخستین سازمان هایی بود که معاونت فناوری داشت و این نشان دهنده پیشگام بودن نیروی انتظامی در زمینه فناوری بود.

زارع پور درباره استفاده از فناوری های نوین در پلیس اعلام نمود: باید طعم شیرین فناوری در بخش دولتی را به مردم بچشانیم. مردم در بخش غیردولتی و خصوصی این خدمات را دریافت می نمایند و انتظار دارند در بخش دولتی هم این خدمات را دریافت نمایند و برای این منظور ضروری است بخش فناوری اطلاعات در سازمانها جدی گرفته گردد و این اتفاق در پلیس افتاده است و ضروری است تا تقویت گردد تا در جهت افزایش رضایتمندی مردم اقدامات انجام گردد.

وی ادامه داد: مردمی که به پلیس مراجعه می نمایند در نهایت استیصال هستند و اگر در چنین شرایطی کار مردم با سرعت بیشتری نسبت به گذشته انجام گردد قطعاً دعای خیر این افراد باعث خیر و برکت در زندگی مردم می گردد.

وی ادامه داد: باید خدمات در حوزه های مختلف را به صورت یکپارچه به مردم ارائه دهیم.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم تبادل بین دستگاه ها را تسهیل کنیم و از همین رو زیر ساخت نو برای راهبری استقرار دولت الکترونیک تدوین می کنیم تا یک سازمان در نهایت در دولت جوابگو باشد. شاخص کیفیت در جهان 80 و شاخص کمیت در استفاده از دولت الکترونیک 130 است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در مورد حمایت اقتصادی پیشنهادی به رئیس جمهور داده ایم تا منابع فرا دستگاهی برای توسعه دولت هوشمند در اختیار ما قرار بگیرد. اگرچه تحریم ها اثرگذار است اما ما از پلتفرم های داخلی هم استفاده می کنیم اما اگر بخواهیم پلتفرم های داخلی تقویت شوند باید بتوانیم به وسیله این ظرفیت ها خدمات را هم ارائه دهیم بویژه بخش پیغام رسان های داخلی باید جدی گرفته گردد و ما در این خصوص هم برنامه مفصلی داریم.

وی گفت: ما کوشش می کنیم در وزارت ارتباطات اتصال مجازی بین سازمان ها راحت تر و سریع تر باشد. در کوشش هستیم 30 پله صندلی ایران را در زمینه دولت هوشمند ارتقا دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1826

به "لزوم ارتقا 30 پله ای صندلی ایران در زمینه دولت هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارتقا 30 پله ای صندلی ایران در زمینه دولت هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید