مقالات گردشگری

سفرنامه تایلند، سرزمین لبخندها (قسمت اول)

بهمن ماه سال نود ساعت 10:30 شب پرواز به بانکوک داشتم که دو ساعت تاخیر داشت ساعت 12:30 شب بالاخره سوار هواپیمای ماهان ایرشدم که 7 ساعت پرواز تا بانکوک خوب تا پرواز تموم میشه از تجربیات سفر های قبلیم براتون بنویسم شاید به دوستانی که میخوان به تایلند برن و تجربه...

23 آبان 1398

شینزو آبه وارد ویتنام شد

نخست وزیر ژاپن در آخرین ایستگاه خود در جریان سفر به چهار کشور منطقه ای و با هدف تقویت روابط تجاری و امنیتی در بحبوحه تسلط روزافزون چین در آسیا با رهبران ویتنام دیدار می نماید.

23 آبان 1398

بهترین زمان برای رفتن به تایلند

آیا می خواهید بدانید بهترین زمان برای تایلند چه موقعی است؟ اگر می خواهید در بهترین شرایط آب و هوایی به تایلند سفر کنید، همراه ما باشید.

23 آبان 1398

هتل بوتیک حنا چطور مرمت شد؟ ، نگاهی متفاوت به پروژه خاص لولاگر ؛ کوچه قرینه تهران

خبرنگاران - کوچه لولاگر تهران یکی از داشته های خاص شهر تهران است. کوچه ای که خانه ها دو طرفش به طور قرینه ساخته شده است. به همین دلیل بسیار کوچه لولاگر را به اسم کوچه قرینه می شناسند. چند وقتی است که پروژه های مرمتی در این کوچه ضلع شرقی را مرمت نموده اند...

23 آبان 1398

راهنمای سفر به بانکوک، شهری افسانه ای و زیبا در آسیا

داشتن اطلاعات کافی هنگام سفر، یکی از ضروریات هر گردشگر علاقمند بوده تا بتواند هم از لحاظ مالی سفر خود را مدیریت کند هم با برنامه ریزی دقیق به مناطق گردشگری مورد علاقه خود برود و در حقیقت نوعی مدیریت زمان داشته باشد، اطلاعاتی چون قیمت محل اقامت، حمل و...

22 آبان 1398

اندونزی به روایت تصویر در تهران

نمایشگاه عکس های سید مجتبی حسینی راد با عنوان روایت تصویری 10 روز بازدید از اندونزی با حضور سفیر اندونزی و جمعی از مقامات ایران و اندونزی گشایش یافت.

22 آبان 1398

هتل InterContinental پاتایا

هتل InterContinental پاتایا یک استراحتگاه لوکس در جنوب پاتایا است که در اطراف ساحل با چشم اندازهای خیره کننده به خلیج تایلند ساخته شده است. مکان این هتل ترکیبی کامل از راحتی و انزوا را با زمینهای گسترده فراهم می نماید که با این وجود چند دقیقه با آن ارتباط برقرار...

19 آبان 1398

اعلام برنامه تمرینات پرسپولیس و زمان بازگشت از عمان

برنامه تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس به همراه زمان بازگشت این تیم از عمان تعیین شد.

17 آبان 1398

انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی در دستور کار شورای عالی آب قرار گرفته است

استاندار خراسان جنوبی از برگزاری جلسه شورای عالی آب به ریاست معاون اول رئیس جمهور با دستور کار انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی و مرکزی کشور اطلاع داد و گفت: امیدواریم در این جلسه تصمیمات خوبی برای انتقال آب به استان خراسان جنوبی اتخاذ گردد....

17 آبان 1398

بازسازی درمانگاه تدین در راستای ایجاد موزه سلامت، ایجاد موزه آب

شهردار سمنان گفت : عملیات اجرایی راه اندازی موزه سلامت در ساختمان تاریخی درمانگاه تدین با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی سمنان شروع شده است.

16 آبان 1398

شروع رژه بزرگ یگان های دریایی نداجا در دریای عمان، پرواز گسترده پهپادها بر فراز منطقه

رژه دریایی نیروی دریایی ارتش در آخرین روز از رزمایش ولایت 94 در آب های عمان شروع شد.

13 آبان 1398

اجساد هواپیمای سرنگون شده مالزی به هلند ارسال می گردد

خبرنگاران: اجساد جمع آوری شده از هواپیمای سرنگون شده مالزی در اوکراین برای شناسایی به هلند ارسال خواهند شد.

12 آبان 1398

گردشگری، محور توسعه روابط و همکاری دو کشور ایران و مالزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ولی تیموری در دیدار با عدلی ظهاری سروزیر گردشگری ایالت ملاکا - Melaka- کشور مالزی که روز گذشته در محل معاونت گردشگری برگزار گردید؛ گفت: ارتباط دو کشور ایران...

6 آبان 1398

نگرانی بوئینگ از تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، دنیس مایلنبرگ مدیر اجرایی این شرکت عظیم که علاوه بر ساخت هواپیما در صنعت فضا هم دست دارد گفت: رشد و نمو سالم صنعت هوافضا به تجارت آزاد بستگی دارد.

6 آبان 1398

شاعران ما را به سرقت می برند

یک عضو شورای شهر تهران می گوید: کشورهای دیگر شاعران ما را به سرقت می برند تا جایگاهی برای خود به دست بیاورند، اما ما این ها را داریم و به آن ها بی توجه هستیم.

6 آبان 1398

اگرهای معافیت مالیاتی برای بناهای تاریخی

مدیرعامل صندوق احیاء تاکید نمود: در صورت اختصاص تسهیلات برای احیاء بناهای تاریخی، معافیت مالیاتی 5 تا 13 سال به صورت صد در صد دارای به بناهای تاریخی تعلق می گیرد.

2 آبان 1398

شروع سفر اروپایی رئیس جمهور چین

خبرنگاران: نخستین سفر رئیس جمهور چین به کشورهای اروپایی از امروز شنبه شروع شده است.

2 آبان 1398

رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی در منطقه جنوب کشور برگزار می شود

فرمانده نهاجا گفت: جنگنده های نیروی هوایی امسال به همراه یگان های نمونه ای از هواپیما های دیگر مستقر در جنوب رژه برگزار می کنند.

1 آبان 1398

محدودیت ترافیکی یک هفته ای در راه های مازندران

رئیس پلیس راه مازندران از ایجاد محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان ازظهر روز یکشنبه به مدت یک هفته در محورهای مواصلاتی استان اطلاع داد.

1 آبان 1398

کبریت سازی ممتاز؛ از کارخانه تا موزه

مدیر کل موزه ها و اموال غیر منقول وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: تاسیس موزه کبریت سازی نشان از دغدغه اقشار مختلف مردم به موضوع فرهنگ و تاریخ این مرزو بوم دارد.

30 مهر 1398
تعداد: (108)