12 درصد دانشجویان و 16 درصد اساتید هنوز واکسن نزده اند

به گزارش شارژ 10، خبرگزاری خبرنگاران- معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: به طور میانگین بین 10 تا 13 درصد دانشجویان (حدود 5 هزار نفر) و 16 درصد اساتید هنوز واکسن نزده اند.

12 درصد دانشجویان و 16 درصد اساتید هنوز واکسن نزده اند

به گزارش خبرنگاران؛ آقای علیرضا وجهی با اشاره به اینکه هم اکنون از 10 هزار دانشجوی خوابگاهی، هزار و 700 دانشجو در خوابگاه ها اسکان دارند، اظهار کرد: برای دانشجویان کارشناسی همچنان محدودیت داریم و آموزش حضوری را برای این مقطع آغاز ننموده ایم مگر به صورت فشرده. یعنی به دانشکده ها و آموزش اعلام شده در صورت برنامه ریزی، می توانید کلاس ها و امتحانات عملی را در بازه زمانی 2 تا 3 هفته ای برگزار کنید و دانشگاه به این دسته از دانشجویان نیز خوابگاه ارائه می دهد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ضمن تأکید بر اینکه شرط حضور دانشجویان در خوابگاه تزریق 2 دُز واکسن است، افزود: آن دسته از دانشجویان ارشد و دکتری که پروپوزال خود را داده اند، می توانند در دانشگاه و خوابگاه حضور یابند. البته از یک ماه گذشته آن هایی که در حال نگارش پروپوزال خود هستند نیز قبول نموده ایم که به دانشگاه بیایند، اما هنوز به ورودی های 1400 مجوز حضور در دانشگاه داده نشده است.

*برای 2 هزار تا 2 هزار و 500 دانشجو خوابگاه نداریم

وی با بیان اینکه در صورت رعایت پروتکل های وزارت بهداشت، در حال حاضر برای 2 هزار تا 2 هزار و 500 دانشجو خوابگاه کم داریم، گفت: گفته شده قرار است پروتکل های وزارت بهداشت برای اسکان دانشجویان در خوابگاه تغییر کند، اما پیش بینی ما این است که در صورت پروتکل های تازه هم، حداقل برای 500 دانشجو خوابگاه نداریم.

آقای وجهی با اشاره به تمهیدات دانشگاه برای آن دسته از دانشجویان سایر شهر ها که در دانشگاه به کرونا مبتلا می شوند، گفت: برای این منظور ساختمان کوچکی در نظر گرفته ایم که در صورت ابتلای دانشجویان خوابگاهی در این ساختمان قرنطینه می شوند البته اولویت این است که در صورت امکان دانشجو به شهر خود بازگردد.

*پالایش دانشجویان خوابگاهی / ممنوعیت ورود به خوابگاه برای واکسن نزده ها

وی به شیوه نامه های ابلاغی وزارت بهداشت در مورد الزام دانشجویان خوابگاهی برای تزریق واکسن اشاره نمود و افزود: قبلاً پروتکلی وجود نداشت که دانشجویان حتماً باید 2 دز واکسن زده باشند و مرکز بهداشت تاییدیه سلامت می داد، اما هم اکنون پروتکل ها تغییر نموده است؛ در حال حاضر به علت الزام وزارت بهداشت، دانشجویان را پالایش کردیم و تعیین شد که تعدادی از دانشجویان خوابگاهی ما در خوابگاه های متاهلی و مجردی واکسن نزده اند که به آن ها پیغامک زدیم و تاکید کردیم که هرچه زودتر اقدام کنید و ترجیحاً واکسن هایی بزنید یک ماه بعد دز دوم آن را بزنید تا زودتر به استاندارد برسند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران اظهار داشت: تعدادی از این دانشجویان بعد از پیغام دانشگاه، واکسن زدند، اما تعدادی این اقدام را انجام ندادند. در مجموع 58 نفر در خوابگاه متاهلین و مجردین واکسن نزدند که با قدم اول دانشگاه 20 نفر واکسن زدند. ما به دانشجویان خوابگاهی واکسن نزده این هشدار را دادیم که در صورت عدم واکسیناسیون از سر ماه امکان رزرو غذا برایشان وجود نخواهد داشت و تاکید کردیم اگر این اقدام صورت نگیرد، نمی توانند به خوابگاه وارد شوند.

*راه حل تست پی سی آر برای دانشجویان دارای بیماری عملیاتی نیست

وجهی افزود: تعدادی از این دانشجویان برگه هایی به ما ارائه دادند که آلرژی و بیماری دارند که مرکز بهداشت در حال آنالیز آن است؛ منتها براساس پروتکل وزارت بهداشت، دانشجویان خوابگاهی که بیماری خاصی دارند باید هر 96 ساعت تست پی سی آر بدهند تا بتواند در خوابگاه بماند که واقعاً این موضوع عملیاتی نیست؛ حتی اگر دانشجو بخواهد هفته ای یکبار تست دهد و هر بار حداقل 30 هزار تومان بپردازد اصلاً منطقی نیست.

وی با بیان این مطلب که امکان آنالیز شرایط واکسیناسیون دانشجویان به صورت دستی و چک موردی در دانشگاه وجود ندارد، گفت: باید سیستم دانشگاه ها به صورت آنلاین به سیستم وزارت بهداشت متصل باشد که هر روز فهرست دانشجویان و اساتید چک گردد. در این رابطه به معاون اول رئیس جمهور نامه زدیم و آقای مخبر به وزیر بهداشت نامه نوشته اند، اما هنوز به نتیجه ای نرسیده است، اما با ارتباطمان به صورت آفلاین فهرست دانشجویان و کارکنان را دادیم و اطلاعات واکسیناسیون را که مربوط به 2 هفته گذشته است را گرفتیم.

*10 تا 13 درصد دانشجویان هنوز واکسن نزده اند

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلام اینکه به طور میانگین بین 10 تا 13 درصد دانشجویان (حدود 5 هزار نفر) هنوز واکسن نزده اند، گفت: 10 درصد دانشجویان کارشناسی، 12 درصد دانشجویان ارشد و 13 درصد دانشجویان دکتری هنوز اقدام به تزریق واکسن ننموده اند؛ متنی تهیه شده همه دانشجویان در فهرست واکسن نزده پیغامک زدیم اعلام نموده است نگران سلامتی شما هستیم طبق اطلاعات واکسن نزده اید و سریع تر نسبت به این امر اقدام کنید.

*16 درصد اساتید و 5 درصد کارکنان هنوز واکسینه نشده اند

وجهی توضیح داد: بعلاوه متاسفانه 16 درصد اساتید و 5 درصد کارمندان واکسن نزده اند و این خوب نیست؛ به این عزیزان در قالب پیغامک تذکر داده و از سلامتی آن ها ابراز نگرانی نموده ایم. با همکاری مرکز کارگزینی این تذکر چند روز اخیر ارسال شده است.

*امتحانات مقطع ارشد و دکتری قطعاً حضوری است

وی با بیان اینکه به علت شرایط کنونی بازه زمانی برگزاری امتحانات افزایش می یابد، گفت: امتحانات دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به طور قطع حضوری است، اما امتحانات دانشجویان کارشناسی احتمالاً مجازی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1979

به "12 درصد دانشجویان و 16 درصد اساتید هنوز واکسن نزده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 درصد دانشجویان و 16 درصد اساتید هنوز واکسن نزده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید