درخواست کنکوریِ انجمن اوتیسم از وزارت علوم

به گزارش شارژ 10، مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به استرس و اختلال رفتاری مبتلایان به اوتیسم در جمع، گفت: طی مکاتبه ای که با وزارت علوم داشتیم، درخواست کردیم برای مبتلایان به اوتیسم مثل نابینایان و ناشنوایان جهت حضور در کنکور تمهیدات ویژه ای قائل شوند تا بتوانند با شرایط مساعدتری کنکور دهند.

درخواست کنکوریِ انجمن اوتیسم از وزارت علوم

سعیده صالح غفاری در گفت وگو با شارژ 10، با تاکید بر لزوم مطالبه گری افراد طیف اوتیسم، گفت: ما در هر بخش از زندگی طیف اختلال اوتیسم که وارد می شویم با واقعیت های جدیدی روبرو می شویم که می خواهیم نسبت به آنها از سوی انجمن اوتیسم و خانواده های اوتیسم این مطالبه گری را داشته باشیم. یکی از این مطالبات برای طیف اوتیسم با اختلال عملکرد بالا یا اختلال عملکرد خوب، مقوله کنکور است.

وی اضافه نمود: بچه های اوتیسمی در انجمن داریم که با آموزش هایی که می بینند می توانند به مدارج عالی دست پیدا کنند و به دانشگاه ها بروند و این جدای از آن 10 درصدی است که بهره هوشی بالا دارند و قطعا می توانند بسیار پیروز باشند. مسئله ای که وجود دارد این است که نهایتا یک فرد اوتیسمی بدون اینکه مورد توجه قرار گیرد، با این اختلال باقی می ماند که آنهم بحث تعامل با جامعه و ارتباط اجتماعی است.

مدیرعامل انجمن اوتیسم ادامه داد: این افراد وقتی در جمع قرار می گیرند با استرس های خاص خود روبرو می شوند و آن اختلال اوتیسم هم که از قبل داشتند باعث می شود که نتوانند استعداد خود را به خوبی نشان دهند. ما طی مکاتبه ای که با وزارت علوم داشتیم، درخواست کردیم برای این افراد مثل نابینایان و ناشنوایان برای حضور در کنکور تمهیدات ویژه قائل شوند که این بچه ها بتوانند با شرایط مساعدتری کنکور دهند.

وی مقوله کنکور را از جدی ترین دغدغه های فعلی افراد طیف اوتیسم معرفی کرد و اضافه نمود: امیدوارم مسئولین صدای مارا بشنوند و بتوانیم تا سال آینده این مشکل را از روی دوش بچه های اوتیسم برداریم. تاکنون نیز در ملاقات هایی که با کنندگان وزارت علوم داشتیم از این طرح استقبال کردند و از ما خواستند تا پیگیر این موضوع باشیم. البته لازمه این امر جریان سازی است و رسانه ها می توانند در این راستا کنار ما قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 383

به "درخواست کنکوریِ انجمن اوتیسم از وزارت علوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کنکوریِ انجمن اوتیسم از وزارت علوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید