13 دلال و محتکر نهاده های دامی بازداشت شدند خبرنگاران

به گزارش شارژ 10، دادستان عمومی و انقلاب تهران از تشکیل کارگروه ویژه نظارتی برای نظارت بر بازار مرغ توسط این دادستانی اطلاع داد.

13 دلال و محتکر نهاده های دامی بازداشت شدند خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران در جریان جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه از تشکیل کارگروه ویژه نظارتی برای نظارت بر بازار مرغ توسط این دادستانی اطلاع داد و گفت: بر اساس تحقیقات میدانی و پرونده های قضایی، عدم نظارت نهاد های نظارتی موجب شده تا نهاده های دامی که با ارز دولتی وارد کشور می شوند به دست مصرف کننده واقعی نرسیده و در بازار های سیاه با ارقام نجومی به فراوری کنندگان عرضه شوند.

دادستان تهران با اشاره به تشکیل پرونده اخلال در بازار نهاده های دامی توسط واردکنندگان با ارز دولتی در این دادستانی گفت: به همین دلیل چند شبکه توزیع نهاده های دامی در استان های خوزستان، مازندران، مرکزی، قزوین و تهران شناسایی و 13 دلال غیرمجاز در این خصوص دستگیر شدند که در خارج از سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی>وزارت جهاد کشاورزی اقدام به احتکار، گرانفروشی، ایجاد بازار سیاه و قاچاق نهاده های دامی نموده و موجب اخلال در امر فراوری مایحتاج عمومی مردم را فراهم آورده بودند.

وی اضافه کرد: این افراد در تحقیقات اولیه به خرید و فروش نهاده های دامی چند برابر قیمت دولتی اعتراف نموده و در اغلب موارد متهمین مدعی شده اند که با جعل اسناد و پرداخت رشوه به مدیران استانی مرتکب این قبیل جرایم شده اند که تحقیقات در این خصوص و شناسایی عوامل احتمالی به ویژه در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در حال اجراست.

دادستان تهران همچنین از تشکیل تیم بازرسی مشترک با مدیریت دادستانی تهران و حضور نمایندگانی از دستگاه های ذی ربط تشکیل به منظور نظارت و بازرسی و حضور میدانی اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1563

به "13 دلال و محتکر نهاده های دامی بازداشت شدند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 دلال و محتکر نهاده های دامی بازداشت شدند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید