ثبت نام بیش از 250 استارت آپ حوزه آنلاین در پویش کرونا پلاس

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،بحران کرونا توانمندی زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور را به رخ کشید. آن هم زمانی که فعالان این زیست بوم با شیوع بیماری و در کنار ایثارگری و خدمات درخشان کادر درمانی و در پاسخ به فراخوان معاونت علمی دست به کار شدند و بسیاری از تجهیزات و محصولات پیشگیری، درمان و مقابله با این بیماری را با برند ایران ساخت در اختیار مردم و جامعه قرار دادند. این گام نخست بود.

ثبت نام بیش از 250 استارت آپ حوزه آنلاین در پویش کرونا پلاس

در گام بعدی پویش کرونا پلاس ویژه کسب و کارهای آنلاین و استارت آپها راه اندازی شد تا از سایر ظرفیت های این زیست بوم نیز برای روبرو و مقابله با بیماری کرونا بهره مند شویم.

پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در خصوص فرایند پیشرفت کار در پویش کرونا پلاس گفت: این پویش به نوعی بسته حمایتی معاونت علمی و فناوری از استارت آپهای حوزه آنلاین، دیجیتال و مجازی است تا شاهد گسترش خدمات آنلاین و موفقیت ها در این حوزه ها و نقش آفرینی استارت آپها باشیم.

کرمی ادامه داد: بر اساس این پویش استارت آپهای فعال در 9 حوزه آموزش آنلاین، حمل و نقل آنلاین، سلامت آنلاین، ورزش آنلاین، سرگرمی و توریسم آنلاین، تولید محتوای آنلاین، نوآوری اجتماعی، فروشگاه های آنلاین و ایده و ابتکارات فراخوان و مورد حمایت قرار می گیرند.

مشاور معاون علمی و فناوری آماری از ثبت نام استارتا در این پویش ارائه داد و اعلام نمود: با آغاز این پویش و در کمتر از یک هفته استارت آپهای مد نظر پای کار آمدند و تا 28 فروردین ماه بیش از 250 استارتاپ در پویش ثبت نام کردند. در این میان شاهد مشارکت 50 درصدی فعالان حوزه سلامت آنلاین به عنوان پیشتازان این پویش بودیم. بیش از 120 شرکت کننده در این بخش شرکت و متقاضی شدند.

کرمی همچنین افزود: همچنین فعالان حوزه فروشگاه های آنلاین و مسئولیت اجتماعی با ثبت 17 درصدی مشارکت در جایگاه دوم ثبت نام ها قرار دارند. رتبه سوم مشارکت هم مربوط به حوزه آموزش آنلاین با 11 درصد است. حوزه های نوآوری اجتماعی، تولید محتوای آنلاین، ایده ابتکارات، ورزش آنلاین، حمل و نقل آنلاین و سرگرمی و توریسم آنلاین نیز در جایگاه های بعدی قرار دارند.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی درباره ثبت نام شرکت کنندگان بر اساس نوع شرکت نیز گفت: شرکت های دانش بنیان، استارت آپها شرکت های خلاق همگی در لیست متقاضیان قرار دارند تا با استفاده از ظرفیت های آنان شاهد رونق فعالیت های این حوزه در خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم و جامعه باشیم.

کرمی همچنین افزود: از نظر پراکندگی جغرافیایی نیز شاهد توزیع خوبی هستیم و درخواست ها از استان های مختلف کشور ثبت شده است. بر اساس آمار تهران و آذربایجان غربی بیشترین درخواست ها را داشتند. پس از آن فعالان در کردستان، خراسان رضوی، گلستان، اصفهان، سمنان، قزوین، قم، سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمانشاه قرار دارند.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی با بیان اینکه بیشتر درخواست های حمایتی برای اطلاع رسانی و تبلیغات تلویزیونی است، گفت: پس از تبلیغات تلویزیونی، بیشترین درخواست حمایتی مربوط به حمایت های مالی است. حمایت های زیرساختی، دیجیتال مارکتینگ، کمک به رفع موانع و دریافت مجوز از مراجع مرتبط در رتبه های بعدی هستند.

کرمی افزود: کمیته بررسی شامل ستاد هوشمندسازی و اقتصاد دیجیتال و ستاد فناوری های نرم از هفته اول پس از فراخوان نسبت به بررسی طرح ها و موضوعات رسیده کار ارزیابی و رسیدگی را آغاز کردند و جلسات بررسی ادامه دارد هرچند هنوز امکان ثبت نام و شرکت در پویش برای شرکت ها و استارت آپهای متقاضی شرکت وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 925

به "ثبت نام بیش از 250 استارت آپ حوزه آنلاین در پویش کرونا پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام بیش از 250 استارت آپ حوزه آنلاین در پویش کرونا پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید