اخبار اقتصادی

نشست ترامپ و کیم 8 و 9 اسفند در ویتنام برگزار می گردد

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از رییس جمهوری آمریکا اظهار داشت: دومین نشست کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رهبران کره شمالی و آمریکا روز های 27 و 28 فوریه (8 و 9 اسفند) امسال در ویتنام برگزار می گردد.

24 آبان 1398

سفرنامه تایلند، سرزمین لبخندها (قسمت اول)

بهمن ماه سال نود ساعت 10:30 شب پرواز به بانکوک داشتم که دو ساعت تاخیر داشت ساعت 12:30 شب بالاخره سوار هواپیمای ماهان ایرشدم که 7 ساعت پرواز تا بانکوک خوب تا پرواز تموم میشه از تجربیات سفر های قبلیم براتون بنویسم شاید به دوستانی که میخوان به تایلند برن و تجربه...

23 آبان 1398

بهترین زمان برای رفتن به تایلند

آیا می خواهید بدانید بهترین زمان برای تایلند چه موقعی است؟ اگر می خواهید در بهترین شرایط آب و هوایی به تایلند سفر کنید، همراه ما باشید.

23 آبان 1398

راهنمای سفر به بانکوک، شهری افسانه ای و زیبا در آسیا

داشتن اطلاعات کافی هنگام سفر، یکی از ضروریات هر گردشگر علاقمند بوده تا بتواند هم از لحاظ مالی سفر خود را مدیریت کند هم با برنامه ریزی دقیق به مناطق گردشگری مورد علاقه خود برود و در حقیقت نوعی مدیریت زمان داشته باشد، اطلاعاتی چون قیمت محل اقامت، حمل و...

22 آبان 1398

مدل مهندسی ماهواره ناهید 2 تا دو ماه دیگر آماده می گردد

به گزارش خبرنگاران، حسین صمیمی امروز در نشست خبری پژوهشگاه فضایی ایران همزمان با هفته جهانی فضا گفت: ساخت ماهواره مخابراتی ناهید یک به اتمام رسیده و تحویل سازمان فضایی ایران برای تست سازگاری با پرتابگر شده است.

22 آبان 1398

سهم یارانه نقدی از درآمد خانوار ایرانی چقدر است؟

خبرنگاران: بررسی گزارش مرکز آمار ایران از سهم یارانه نقدی از درآمد خانوار شهری و روستایی حاکی از تنزل قابل توجه سهم این یارانه در سالهای اخیر است.

21 آبان 1398

ممنوعیت فروش گوشی اپل در چین

به دنبال افزایش تنش های تجاری میان چین و آمریکا، دادگاهی در چین فروش و واردات گوشی اپل به این کشور را ممنوع نمود.

20 آبان 1398

عصبانیت واشنگتن از مجوز سازمان تجارت جهانی به چین در تحریم آمریکا

واشنگتن از اقدام سازمان تجارت جهانی در دادن مجوز به چین برای اعمال تحریم جبرانی سالانه به ارزش بیش از 3.5 میلیارد دلار علیه آمریکا ابراز ناامیدی کرد.

19 آبان 1398

انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی در دستور کار شورای عالی آب قرار گرفته است

استاندار خراسان جنوبی از برگزاری جلسه شورای عالی آب به ریاست معاون اول رئیس جمهور با دستور کار انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی و مرکزی کشور اطلاع داد و گفت: امیدواریم در این جلسه تصمیمات خوبی برای انتقال آب به استان خراسان جنوبی اتخاذ گردد....

17 آبان 1398

اتحادیه اروپا برسر اعمال تحریم مالی علیه ترکیه به توافق رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا روز دوشنبه بیان کرد که کشورهای عضو این اتحادیه بر سر طراحی مجموعه ای از تحریم های مالی علیه ترکیه به توافق رسیدند.

17 آبان 1398

گزارش بانک جهانی: ایران در بین 10 کشور صادر کننده مهاجر ماهر ، اولین مقصد نیروهای کار ماهر ایرانی: کانادا

بانک دنیای گزارش مهاجرت برای کامیابی را منتشر کرد. این گزارش به پدیده مهاجرت مالی و بازار کار در دنیا می پردازد و الگوها و تاثیرات مالی جابه جایی نیروی کار در دنیا را مورد آنالیز قرار می دهد. بانک دنیای در این گزارش کوشیده است با ارائه اطلاعات، موجبات...

14 آبان 1398

پروژه های عمرانی در رکود شدید، نباید فاینانس چین را حذف کرد

خبرنگاران:رئیس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران با اشاره به این که نباید چین را در بحث فاینانس حذف کنیم، گفت: در حال حاضر به دلیل راکد بودن پروژه های عمرانی، شرکت های پیمانکاری با بیکاری شدید و گسترده ای روبرو هستند.

12 آبان 1398

1.5 میلیارد دلار بدهی خارجی تاجیکستان به چین

معاون رئیس مجلس نمایندگان مجلس تاجیکستان بدهی کلی خارجی این کشور به چین را حدود یک میلیارد و 525 میلیون دلار بیان کرد.

10 آبان 1398

سرانجام نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و 1

نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و 1+4 در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد بعد از حدود یک ساعت سرانجام یافت.

8 آبان 1398

نگرانی بوئینگ از تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، دنیس مایلنبرگ مدیر اجرایی این شرکت عظیم که علاوه بر ساخت هواپیما در صنعت فضا هم دست دارد گفت: رشد و نمو سالم صنعت هوافضا به تجارت آزاد بستگی دارد.

6 آبان 1398

توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز در توییتی امضای یک توافق خوب جدید را اعلام نموده و گفته حالا نوبت مجلس بریتانیا است تا روز شنبه این توافق را به تصویب برساند.

4 آبان 1398

اگرهای معافیت مالیاتی برای بناهای تاریخی

مدیرعامل صندوق احیاء تاکید نمود: در صورت اختصاص تسهیلات برای احیاء بناهای تاریخی، معافیت مالیاتی 5 تا 13 سال به صورت صد در صد دارای به بناهای تاریخی تعلق می گیرد.

2 آبان 1398

شروع سفر اروپایی رئیس جمهور چین

خبرنگاران: نخستین سفر رئیس جمهور چین به کشورهای اروپایی از امروز شنبه شروع شده است.

2 آبان 1398

سند جامع همکاری ایران و چین برای مبادلات 20 میلیارد دلاری امضا شد

خبرنگاران: وزیر بازرگانی چین و وزیر اقتصاد ایران در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و چین سند جامع همکاری دو کشور را امضا کردند.

2 آبان 1398

کبریت سازی ممتاز؛ از کارخانه تا موزه

مدیر کل موزه ها و اموال غیر منقول وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: تاسیس موزه کبریت سازی نشان از دغدغه اقشار مختلف مردم به موضوع فرهنگ و تاریخ این مرزو بوم دارد.

30 مهر 1398
تعداد: (107)