پوتین: با هر نخست وزیری در انگلیس همکاری خواهیم کرد

به گزارش شارژ 10، رئیس جمهوری روسیه امروز اظهار داشت، مسکو با هر کسی که از سوی حزب حاکم بعنوان نخست وزیر انگلیس انتخاب گردد، همکاری خواهد نمود، البته به این شرط که مقامات لندن هم تمایل به کار با روسیه را داشته باشند.

پوتین: با هر نخست وزیری در انگلیس همکاری خواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل شارژ 10 به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز در مصاحبه با برنامه خبر روز شنبه از شبکه اول تلویزیون این کشور اعلام نمود، روسیه حاضر است تا با هر کسی که به سمت نخست وزیری انگلیس انتخاب گردد، به رغم آن که نتیجه انتخابات در این کشور چه باشد، همکاری کند. به گفته وی، تنها شرط برای همکاری مسکو با لندن، ابراز تمایل و اعلام آمادگی طرف انگلیسی برای کار با روسیه است.

پوتین گفت: ما به نتیجه انتخابات در انگلیس احترام می گذاریم و با هر کسی که مایل باشد با ما کار کند، همکاری خواهیم کرد. وی از نامیدن نامزد خاصی برای سمت نخست وزیری در انگلیس که شخصاً انگیزه بیشتری نسبت به او دارد، خوددداری کرد و یادآور شد: حزب حاکم هرکسی را برگزیند، نخست وزیر خواهد شد و ما با این فرد کار خواهیم کرد.

رئیس جمهوری روسیه اضافه کرد، در زمان ملاقات با نمایندگان جامعه مدنی-تجاری انگلیس، اکثر آنها از تمایل خویش برای همکاری با روسیه صحبت کردند. پوتین ابراز امیدواری کرد که رهبران آینده این کشور با درک این تمایل، واکنش مناسب به این مسئله نشان دهند.

ولادیمیر پوتین در پاسخ سئوالی درباره سرنوشت ساکنین جزایر کوریل جنوبی نیز اعلام نمود، دولت روسیه درصدد توسعه شرق دور، به طور کلی و بخصوص جزایر کوریل جنوبی است و هیچ طرحی برای کاهش توجه به این منطقه وجود ندارد.

رئیس جمهور شرح داد: ما به طور کلی برنامه بزرگی برای توسعه مناطق شرق دور از جمله جزایر کوریل جنوبی داریم که این برنامه ها تحقق پیدا خواهد نمود. ما در صدد توسعه زیر ساختارهای آنجا هستیم و شروع به کار فرودگاه جدید در این منطقه یکی از جلوه های آن است. وی در پاسخ به این سئوال که آیا در تاسیسات جدید در جزایر کوریل، پرچم روسیه پایین آورده خواهد شد، این مسئله را تکذیب نموده و گفت: ما به هیچ وجه چنین تصمیمی نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 234

به "پوتین: با هر نخست وزیری در انگلیس همکاری خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: با هر نخست وزیری در انگلیس همکاری خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید