واکنش رئیس جمهور لبنان به حمله ترکیه به سوریه

رئیس جمهور لبنان در دیدار با معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل گفت بیروت حمله ترکیه به شمال سوریه را تحولی خطرناک می داند و امید دارد که این موضوع پیامدهای خطرناکی بر وحدت سوریه و واقعیت آوارگان سوری نداشته باشد.

واکنش رئیس جمهور لبنان به حمله ترکیه به سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میشل عون رئیس جمهور لبنان در دیدار با رز ماری دی کارلو معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد از شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ابراز نگرانی کرد.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، وی این عملیات نظامی را تحولی خطرناک در جهت جنگ سوریه توصیف کرد و گفت لبنان این مسأله را به دقت پیگیری می نماید و امید دارد که این موضوع پیامدهای خطرناکی بر وحدت سوریه و واقعیت آوارگان سوری نداشته باشد.

رئیس جمهور لبنان تأکید کرد، لبنان در کنار مشکل جمعیت زیاد آوارگان سوری، مسایل دیگری مانند محاصره اقتصادی و تحریم ها نیز دارد و همه اینها باعث شده بخش بانکی لبنان تحت تأثیر قرار بگیرد.

عصر روز گذشته، اردوغان از شروع عملیات نظامی این کشور رد شمال شرق سوریه اطلاع داد و به دنبال آن جنگنده های این کشور بعضی مواضع ی.پ.گ را که از سوی آنکارا تروریستی شناخته می گردد، هدف قرار داد. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 28 آبان 1398 شناسه مطلب: 463

به "واکنش رئیس جمهور لبنان به حمله ترکیه به سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس جمهور لبنان به حمله ترکیه به سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید