واعظ آشتیانی: تفکر حرفه ای در بین مدیران ورزشی ما حاکم نیست، باند بازی مانع ورود افراد لایق به فوتبال شده است

به گزارش شارژ 10، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: تجهیز شدن استادیوم ها بعد از سپری شدن 18 دوره از لیگ برتر نشان از تفکر غیرحرفه ای مدیران می دهد.

واعظ آشتیانی: تفکر حرفه ای در بین مدیران ورزشی ما حاکم نیست، باند بازی مانع ورود افراد لایق به فوتبال شده است

امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در مصاحبه با ، گفت: تجهیز ورزشگاه ها باید از زمان فعالیت فوتبال حرفه ای در کشورمان باید استارت می خورد، اما اکنون بعد از گذشت 18 دوره از مسابقات لیگ برتر تازه اقداماتی در جهت تجهیز ورزشگاه ها انجام می دهیم. به هر حال این موضوع نشان می دهد که تفکر حرفه ای در بین مدیران ما حاکم نیست.

او ادامه داد: در حال حاضر قصد داریم موضوع سخت افزاری فوتبال را درست و تکمیل کنیم و با تفکرات آماتور گونه کار حرفه ای می کنیم. تغییر تفکر در بین مدیران ما ایجاد نشده است و علاوه بر این تغییر نسل هم ندادیم. نظم و انضباط لازمه تفکر حرفه ای است و می بینیم که استاندارد سازی ورزشگاه ها در 18 دوره قبلی رخ نداده است، اما به یک باره به یاد مسئولان فوتبال افتاده که الزامات ای اف سی را رعایت نمایند.

تفکرات مدیریتی در فوتبال کشومان آماتور گونه است

واعظ آشتیانی بیان نمود: تفکرات مدیریتی در فوتبال کشور آماتور گونه است و مسئولان تصمیمات احساسی و لحظه ای در بحث نرم افزاری و سخت افزاری می گیرند. ما باید فاصله مان با سایر کشور ها را با نگاه حرفه ای کم کنیم. متولیان ورزش کشور باید به سمت و سویی حرکت نمایند که در رشته ای همانند فوتبال یک گروه، باند و قبیله شکل نگیرد و تفکرات حرفه ای در این رشته ورزشی حاکم گردد. آن ها باید نظارت ها را بیشتر نمایند و دخالت ها را کاهش بدهند.

فقط اسم حرفه ای را در فوتبال یدک می کشیم

مدیرعامل پیشین استقلال درباره بدهی های باشگاه ها بیان نمود: این مسائل در ورزش حرفه ای وجود ندارد و مسائل اقتصادی فقط در فوتبال آماتور رخ می دهد. در باشگاه های حرفه ای جهان حسابرسی صورت می گیرد و باشگاه هایی که در بورس حضور دارند باید جوابگوی حساب های خود باشند و آن ها به گونه ای عمل می نمایند که درآمد ها با هزینه ها همخوانی داشته باشد. به هر حال فقط در فوتبال ما مشاهده می کنید که تمام باشگاه ها بدهکار هستند و تفکر آماتور گونه وجود دارد و نظارتی بر عملکرد باشگاه ها صورت نمی گیرد. حسابرسی در باشگاه ها انجام نمی گردد و فقط اسم حرفه ای را به یدک می کشیم و عده ای هم از این موضوع سود می برند. در رشته های ورزشی به خصوص فوتبال فساد فراوری شده است چرا که قوانین به درستی اجرا نمی گردد و اگر هم اجرا می گردد مدیران ما به قوانین آشنا نیستند.

عوامل بازدارنده مانع ورود افراد کاربلد به ورزش می گردد

مدیرفوتبالی کشورمان درباره راهکارش برای بهتر شدن وضعیت ورزش به خصوص فوتبال گفت: در انتخابات فدراسیون رشته های ورزشی زمانی که یک نفر برای ریاست نامزد می گردد 10 امضا باید از اعضای مجمع بگیرد که همین موضوع نشان می دهد که باند و گروهی باید به وجود آید تا تفکرات و اندیشه های جدید به یک فدراسیون ورود کند. در فوتبال هم یک گروه خاص حضور دارند که اجازه نمی دهد که افراد کارآمد و باسابقه ورود پیدا نمایند و از تفکرات جدید استفاده نمی گردد. زمانی که عوامل بازدارنده برای ورود افراد کاربلد در اساسنامه فدراسیون های ورزشی است چه انتظاری دارید که نیرو های جدیدی به کار گرفته شوند.

انتخاب های وزارت ورزش و جوانان سلیقه ای است

واعظ آشتیانی درباره اظهارات پروین مبنی بر اینکه مدیرعامل را از قوطی در می آورند، گفت: من جملاتی مثل قوطی را قبول ندارم، اما زمانی انتخاب ها براساس باند بازی و رفیق بازی باشد باعث می گردد که در عمل جلوی ورود افراد لایق به فوتبال کشورمان بسته گردد. همچنین انتخاب های وزارت ورزش و جوانان از گذشته تاکنون سلیقه ای بوده است و متر و معیاری ندارد. داورزنی معاون وزارت ورزش و جوانان می گوید مدیرعامل از قوطی در نیاوردیم، اما او اشراف به موضوع ندارد و از گذشته این موضوع استمرار داشته است. فردی برای ریاست انتخاب می گردد که لیاقت و شایستگی مدیریت ندارد و این نشان می دهد که سیستم مدیریت معیوب است.

مسئولان ورزش نظارتشان بر عملکرد فوتبال را بیشتر نمایند

او بیان نمود: فوتبال ما جدا از ورزش کشور نیست و به مسئولان توصیه می کنم نظارتشان را بر عملکرد فوتبال بیشتر نمایند. حلقه انتخاب مدیران ورزش در کشور محدود است و در بعضی از موارد شاهد هستیم افرادی که شایستگی ندارند به زور پست های مدیریتی به آن ها می دهند که درست نیست.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: با تفکرات از مد افتاده و قدیمی نباید انتظار پیشرفت و توسعه در فوتبال داشته باشیم. ورزش حرفه ای به خصوص فوتبال مغایرت با تفکرات مدیران ما دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 306

به "واعظ آشتیانی: تفکر حرفه ای در بین مدیران ورزشی ما حاکم نیست، باند بازی مانع ورود افراد لایق به فوتبال شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی: تفکر حرفه ای در بین مدیران ورزشی ما حاکم نیست، باند بازی مانع ورود افراد لایق به فوتبال شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید