نفت آمریکا تا 2 ماه فروش نمی رود

به گزارش شارژ 10، بسیاری از شرکت های واسطه نفتی به مشتریان خود اعلام کردند: تا دو ماه آینده شرایط برای خرید نفت آن ها فراهم نخواهد شد.

نفت آمریکا تا 2 ماه فروش نمی رود

به گزارش گروه مالی شارژ 10، به نقل از رویترز، بسیاری از شرکت های کارگزاری و واسطه نفتی از جمله شرکت عظیم آمریترید به مشتریان خود گفته اند تا دو ماه شرایط برای خرید نفت آن ها فراهم نخواهد شد.

در ابتدای هفته جاری عرضه بالا و پایین بودن شدید تقاضا باعث شد تا شاهد مازاد عرضه بالای نفت در بازار باشیم و همین امر مدیران مؤسسات سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خرده فروش را در شرایطی قرار داد که مجبور شوند هزاران بشکه نفت بخرند، اما جایی برای انبار آن نداشته باشند.

این مسأله باعث شد تا قیمت نفت آمریکا از مثبت 18 دلار تا منفی 37 دلار سقوط کند این بدان معنا بود که کسانی که نفت آمریکا را می خریدند نه تنها پولی پرداخت نمی کردند بلکه برای بردن این نفت از شرکت فروشنده پول هم دریافت می کردند.

شرکت آمریترید به مشترکان خود اعلام نموده است: ما این تصمیم را به خاطر نوسان شدید قیمت در بازار طی هفته گذشته اتخاذ نموده ایم. این مسأله به بازار این امکان را می دهد تا به شرایط نوسان قبل خود بازگردد.

دو شرکت کارگزاری دیگر نیز اعلام کردند: پس از اتفاقات ابتدای هفته شرایط خرید نفت برای مشتریان خود را محدود نموده اند. بعضی مؤسسات خرده فروش نفت گفته اند که به دلیل اتفاقاتی که ابتدای این هفته شاهد آن بودیم ده ها میلیون دلار ضرر نموده اند.

مؤسسه اینتراکتیود بروکرز گفته است که سقوط قیمت نفت آمریکا 88 میلیون دلار به شرکت ضرر زده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 940

به "نفت آمریکا تا 2 ماه فروش نمی رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت آمریکا تا 2 ماه فروش نمی رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید