میزان تعهدات فارغ التحصیلان فوق تخصصی پزشکی کاهش یافت

به گزارش شارژ 10 به نقل از وزارت بهداشت، دکتر اسماعیل ایدنی با اعلام این خبر گفت: در راستای ایجاد انگیزه برای متخصصین جهت ورود به رشته های فوق تخصصی و ایجاد توازن و تعادل متناسب بین رشته ای، طرح تقلیل دوره تعهدات فارغ التحصیلان دوره های فوق تخصصی توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی تهیه و پس از طرح در شورا به کمیسیون عالی تعهدات ارجاع شد و در نهایت به تصویب کمیسیون عالی تعهدات وزارت بهداشت رسید.

میزان تعهدات فارغ التحصیلان فوق تخصصی پزشکی کاهش یافت

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: بر اساس این مصوبه، میزان تعهدات کلیه فارغ التحصیلان دوره های فوق تخصصی (به استثناء پذیرفته شدگان با سهمیه مناطق محروم و اعضای هیئت علمی) به مقدار طول مدت تحصیل (یک برابر) کاهش یافت. این قانون همچنین پذیرفته شدگان دوره های بعد، شاغلین به تحصیل و افرادی که در حال اجرا تعهدات هستند را شامل می گردد.

ایدنی توضیح داد: در خصوص افرادی که در حال سپری کردن دوره تعهدات هستند، انتها مدت آن با هماهنگی دانشگاه محل تعهد است تا اخلالی در کار دانشگاه ها ایجاد نگردد و امکان جایگزینی افراد در سال تحصیلی آینده فراهم بگردد.

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تاکید مجدد بر قانون عدالت آموزشی، از عدم شمول این مصوبه برای افرادی که به وسیله سهمیه مناطق محروم پذیرفته شده اند اطلاع داد و یادآور شد: افرادی که از این سهمیه استفاده نموده اند همچنان به 3 برابر مدت تحصیل، متعهد به خدمت هستند.

ایدنی با بیان اینکه از دیگر استثنائات این مصوبه، میزان تعهدات افرادی است که با استفاده از سهمیه اعضای هیئت علمی در آزمون دوره های فوق تخصصی پذیرفته شده اند گفت: اعضای هیئت علمی که در آزمون فوق تخصصی از سهمیه مذکور استفاده نموده اند و پذیرفته شده اند شامل این مصوبه نمی شوند و مدت تعهداتشان تابع احکام مربوطه و توافق اولیه ای است که با دانشگاه محل تحصیل داشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 127

به "میزان تعهدات فارغ التحصیلان فوق تخصصی پزشکی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان تعهدات فارغ التحصیلان فوق تخصصی پزشکی کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید