منصوری: برنامه های حاجی میرزایی می تواند اشتباهات گذشته این وزارت خانه را جبران کند

به گزارش شارژ 10، نماینده مردم ساوه در مجلس با بیان این که وزارت آمورش و پرورش احتیاج به تغییرات اساسی و تطبیق با تکنولوژی روز جهان را دارد، گفت: ما باید به سمتی پیش برویم که خروجی وزارت خانه آموزش و پرورش فردی با مهارت باشد که بتواند کارآفرینی نموده و به جامعه خدمت کند.

منصوری: برنامه های حاجی میرزایی می تواند اشتباهات گذشته این وزارت خانه را جبران کند

به گزارش شارژ 10، محمدرضا منصوری در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه مجلس و در جریان آنالیز صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به عنوان موافق وزیر پیشنهادی اعلام کرد: امروز قصد تصمیم گیری در مورد مهمترین وزارت خانه را داریم که سرنوشت کشور به دست آن است. تمام مسائل مالی و صنعتی که امروز با آن روبرو هستیم به این وزارت خانه باز می شود. تصمیم گیری ها در این وزارت خانه مربوط به حدود 40 یا 50 سال پیش است. متاسفانه این وزارت خانه نتوانسته تاکنون خود را با تغییرات جهان تطبیق دهد. برنامه های آقای حاجی میرزایی می تواند راه گشای اشتباهات گذشته در این وزارت خانه باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه برنامه ریزی در وزارت خانه متناسب با تغییرات تکنولوژی، تغییر ننموده است. توجه آقای حاجی میرزایی به روش های آموزشی نوین نقطه عطفی در برنامه های ایشان است. متاسفانه امروز این وزارت خانه دانش آموختگانی را تحویل جامعه می دهد که توان کارآفرینی ندارند.

نماینده مردم ساوه در مجلس توضیح داد: ایشان نگاه ویژه ای به دوره دبستان دارد. لزومی ندارد که یک فرد همه دروس تئوری را بخواند. بلکه باید هر فردی در درسی که تخصص دارد حرکت نموده تا پس از انتها دوره تحصیلی با دارا بودن مهارت کافی بتواند به جامعه خود خدمت کند. توجه ویژه ایشان به بحث آموزش مهارتی است که این می تواند نقطه عطفی در آموزش و پرورش ایجاد کند.

وی در ادامه تاکید نمود: ما امروز با بیش از صد هزار نفر دکترای بیکار در کشور روبرو هستیم که به آموزش غلط بر می شود. نگرش تخصصی ایشان می تواند گره خیلی از مسائل را حل نماید.

منصوری در انتها اضافه کرد: ما باید به سمتی برویم که خروجی آموزش و پرورش فرد با مهارت باشد که بتواند کارآفرینی داشته و بتواند به جامعه خود خدمت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 305

به "منصوری: برنامه های حاجی میرزایی می تواند اشتباهات گذشته این وزارت خانه را جبران کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوری: برنامه های حاجی میرزایی می تواند اشتباهات گذشته این وزارت خانه را جبران کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید