ملکی فر: حمایت بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان در 183 نمایشگاه خارجی

به گزارش شارژ 10، معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی گفت: امسال 183 نمایشگاه خارجی در حوزه های مختلف فناوری برگزار می شود که 70 درصد هزینه های حضور دانش بنیان ها در آن ها را به صورت بلاعوض تامین می کنیم.

ملکی فر: حمایت بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان در 183 نمایشگاه خارجی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی؛ سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی در بیست و یکمین رویداد یکشنبه های صادراتی به بسته خدمات صادراتی این صندوق اشاره کرد و گفت: این بسته خدماتی از سه بخش توانمندسازی صادراتی، شبکه سازی صادراتی و تامین مالی صادراتی تشکیل شده است. توانمندسازی صادراتی شامل آموزش و مشاوره صادراتی، استاندارد ها و مجوز های تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت فکری است.

وی افزود: شبکه سازی صادراتی نیز شامل حمایت از حضور مستقل و نیز حضور شرکت های دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های خارجی، حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی، حضور شرکت ها در رویداد های یکشنبه های صادراتی و اعطای کمک های توسعه ای است.

ملکی فر شرح داد: خدمت تامین مالی صادراتی هم شامل راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهاد های متناظر/مشابه، تامین مالی شرکت ها و پروژه های صادراتی در قالب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات نمونه سازی، اعطای تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور و اعطای تسهیلات جایزه صادراتی است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در سال جاری بیش از چهار هزار درخواست آموزش از سوی شرکت های دانش بنیان در بخش توانمندسازی داشتیم. 150 دوره آموزشی نیز برای این شرکت ها برگزار کرده ایم که همگی به صورت بلاعوض بوده است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای سال تا به امروز 3.2 میلیارد تومان از شرکت های دانش بنیان برای اخذ استاندارد های صادراتی به صورت بلاعوض حمایت کرده ایم.

ملکی فر در ادامه به حمایت های صندوق نوآوری از حفاظت از مالکیت فکری شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: این حوزه شامل تحلیل پتنت و تحلیل نقض پتنت (75 درصد هزینه ها تا سقف 20 میلیون تومان در سال)، ثبت اختراع خارج از کشور (85 تا 90 درصد هزینه ها تا سقف 200 میلیون تومان در سال)، ثبت نشان تجاری خارج از کشور (85 درصد هزینه ها تا سقف 100 میلیون تومان در سال) و ثبت طرح صنعتی خارج از کشور (85 درصد هزینه ها تا سقف 100 میلیون تومان در سال) است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: از ابتدای سال بیش از 700 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت 16 تقاضانامه PCT و 8 اختراع خارجی داشته ایم.

وی با بیان اینکه سال جاری 183 نمایشگاه خارجی در حوزه های مختلف فناوری برگزار می شود که 70 درصد هزینه های حضور در این نمایشگاه ها را تا سقف 120 میلیون تومان به صورت بلاعوض تامین می کنیم، اظهار کرد: سقف حمایتی صندوق جهت حضور دانش بنیان ها در پاویون نمایشگاه ها 90 درصد هزینه ها تا سقف 150 ملیون تومان و برای حضور در نمایشگاه دائمی خارجی 70 درصد هزینه ها تا سقف 120 میلیون تومان است.

ملکی فر گفت: در حال حاضر از 215 شرکت دانش بنیان در 16 پایگاه صادراتی حضور دارند که از آن حمایت می کنیم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در سرانجام با اشاره به برنامه این صندوق برای اعزام هیات تجاری و فناوری از ایران به مقصد کشور های مختلف و نیز میزبانی از هیات های تجاری خارجی گفت: در سال جاری 1770 شرکت دانش بنیان را در قالب هیات تجاری به کشور های مختلف اعزام کردیم و همچنین بیش از 1300 شرکت در رویداد یکشنبه های صادراتی به صورت آنلاین و حضوری شرکت کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1881

به "ملکی فر: حمایت بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان در 183 نمایشگاه خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکی فر: حمایت بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان در 183 نمایشگاه خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید