معرفی شریعتمداری برای وزارت کار طبق معیارهای سیاسی است نه کارآمدی

قاسم احمدی لاشکی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اینکه گزینه های مختلفی برای جایگزینی در کابینه اقتصادی دولت شنیده می شوند، گفت: فارغ از آنکه چه افرادی در تغییر وزارتخانه ها به مجلس معرفی شوند، رئیس جمهور باید گزینه هایی کارآمد را برای این وزارتخانه ها به مجلس معرفی کند.

معرفی شریعتمداری برای وزارت کار طبق معیارهای سیاسی است نه کارآمدی

وی با اشاره به شنیده شدن خبرهایی مبنی بر احتمال معرفی شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شریعتمداری عملکرد موفقیت آمیزی در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نداشت و قطعا باید وزیری برای وزارتخانه کار معرفی گردد که از ربیعی قوی تر باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید نمود: درخواست ما از رئیس جمهور این است که در مشخص وزرا، شاخص هایی چون کارآمدی را ملاک قرار دهد نه آنکه صرفا بر اساس معیارهای سیاسی افراد را انتخاب کند.

احمدی لاشکی با بیان اینکه کابینه دولت به ویژه در حوزه اقتصادی عملکرد بسیار ضعیفی داشته است، گفت: نتیجه این عملکرد ضعیف را می توان در جامعه ملاحظه کرد و رئیس جمهور هم باید با نگاه کردن به فضای جامعه وزرایی کارآمد را برای وزارتخانه هایی چون اقتصاد، کار، راه و شهرسازی، صمت و کشاورزی به مجلس معرفی کند.

وی با تاکید بر ضرورت جایگزینی افرادی کاردان در این وزارتخانه ها اعلام کرد: امیدواریم رئیس جمهور در انتخاب وزرا شاخصه هایی درست، منطقی و تخصصی را در نظر گیرد.

احمدی لاشکی اعلام کرد: از سوی دیگر افرادی که در خود توانایی لازم برای اداره وزارتخانه های مذکور را نمی بینند نباید درخواست رئیس جمهور برای تصدی این وزارتخانه ها را بپذیرند و باید صراحتا بگویند که ما تخصص لازم در این حوزه ها را نداریم.

وی با تاکید بر اینکه هرکس باید بر اساس توانایی هایش در جای خودش قرار گیرد، گفت: رئیس جمهور در معرفی وزرا نگاه ویژه ای به کاربلدی افراد داشته باشد و از سوی دیگر آن افراد باید درد مردم و درمان آن را به خوبی بشناسند و بر آن واقف باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 29 بهمن 1397 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 67

به "معرفی شریعتمداری برای وزارت کار طبق معیارهای سیاسی است نه کارآمدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی شریعتمداری برای وزارت کار طبق معیارهای سیاسی است نه کارآمدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید