مسکو: به زودی با پاسخ متقابل واشنگتن را مسرور خواهیم کرد! خبرنگاران

به گزارش شارژ 10، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخی کنایه آمیز به جدیدترین تحریم های ایالات متحده علیه مسکو گفت که مقام های کشورش به زودی با اقدامی متقابل واشنگتن را شادمان خواهند کرد.

مسکو: به زودی با پاسخ متقابل واشنگتن را مسرور خواهیم کرد! خبرنگاران

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (آدینه) در واکنش به اقدامات اخیر ایالات متحده در تحریم اشخاص و نهادها و مؤسسات روس هشدار داد که به زودی لیستی از شهروندان آمریکایی را که در لیست تحریم های روسیه قرار می گیرند، منتشر خواهد نمود.

بنابر گزارش خبرگزاری روسی تاس، زاخارووا در پاسخ به سؤالی درباره زمانبندی واکنش روسیه به جدیدترین دور از تحریم های ایالات متحده آمریکا در ارتباط با پرونده الکسی ناوالنی چهره جنجالی مخالف روسیه گفت: با توجه به چگونگی رفتار فعلی آنها، چگونگی انتشار یکباره تمامی این لیست ها (تحریم ها)، فکر می کنم به زودی آنها را (با پاسخ متقابل) شادمان کنیم. اقدامات در دست اجرا است. فکر نکنید اگر ما حرفی در این باره نمی زنیم، پس اقدامی هم انجام نمی دهیم.

زاخارووا درباره این لیست تحریمی مسکو شرح داد: در حقیقت، قبلاً ما چنین اطلاعاتی را فاش نمی کردیم و به صورت آشکار از اقدامات تلافی جویانه صحبت نمی کردیم. آنها نوعی لیست تحریمی ارائه کردند، ما نیز یک لیست تحریمی ارائه کردیم به آنها اطلاع دادیم و به سؤالاتشان پاسخ دادیم و آنها متوجه شدند که گروهی از چهره ها و اشخاص آنها در لیست (تحریم ها) قرار گرفته اند.

ایالات متحده روز سه شنبه هفته جاری در حمایت از الکسی ناوالنی چهره مخالف و جنجالی روسیه، هفت مقام ارشد و 14 شرکت و مؤسسه روس را تحریم قرار داد.

مقام های آمریکا در شرح این اقدام خود تأکید کردند که تصمیم به تحریم کارکنان دولتی و مؤسسات روسی در هماهنگی با کشورهای اروپایی اتخاذ شده است و انتظار می رود که این اتحادیه نیز اقدامات مشابهی را در پیش بگیرد.

پیش از این روز دوشنبه هفته جاری، سفرای 27 عضو اتحادیه اروپا، با تحریم افرادی که در محکومیت الکسی ناوالنی، مخالف غربگرای دولت روسیه، نقش داشتند موافقت کردند.

زاخارووا قبلا هشدار داده بود که مسکو بر اساس اصل عمل متقابل برخورد خواهد نمود اما گفته بود که این پاسخ لزوماً متقارن نخواهد بود.

زاخارووا در واکنش به این اقدام ضدروسی ایالات متحده تأکید کرد که استفاده از موضوع مسمومیت الکسی ناوالنی تنها یک بهانه ای برای تداوم مداخله آشکار در امور داخلی روسیه است.

تحریم های جدید ایالات متحده علیه روسیه، اولین تحریم های این کشور علیه مسکو از شروع به کار دولت جو بایدن تا به امروز محسوب می گردد.

دولت بایدن از زمان روی کار آمدن، چندان رابطه محبت آمیز ای با روسیه نداشته است به طوریکه پس از تماس تلفنی ماه گذشته خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با اتهام زنی به مسکو گفت: زمان نرمش آمریکا در برابر اقدامات تهاجمی روسیه، دخالت در انتخابات ما، حملات سایبری و مسمومیت شهروندان به انتها رسیده است.

مقام های روس بارها تمامی اتهامات آمریکا و همپیمانانش را در مورد مداخله در انتخابات سایر کشورها و دیگر موارد رد نموده اند.

در پی اقدام های دولت بایدن علیه روسیه، مقام های این کشور به ایالات متحده هشدار داده بودند که با در پیش دریافت اقدامات ضدروسی، در حقیقت با آتش بازی می نمایند و خواهان توقف این سیاستی شدند که منتهی به شکست است.

زاخارووا روز چهارشنبه هفته جاری، در این خصوص گفت که که تمامی کوشش ها برای تحمیل چیزی به روسیه به وسیله فشار تحریم ها همواره به شکست منتهی شده است و مسکو فرض را بر این می گیرد که مقام های آمریکایی درکی از این مسئله ندارند که چنین سیاستی در شرایط ژئوپولتیک مدرن غیرسازنده است و متوجه نیست که ادعاهای استثنائی بودن آنها یک توهمی بیش نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1400 بروزرسانی: 10 فروردین 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1503

به "مسکو: به زودی با پاسخ متقابل واشنگتن را مسرور خواهیم کرد! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: به زودی با پاسخ متقابل واشنگتن را مسرور خواهیم کرد! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید