فیصل المقداد: روابط چین و سوریه استراتژیک است

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران: معاون وزیر خارجه سوریه در مراسمی به مناسبت سرانجام ماموریت سفیر چین در سوریه برگزار گردید روابط کشورش با چین را استراتژیک خواند.

فیصل المقداد: روابط چین و سوریه استراتژیک است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل شارژ 10 به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، فیصل المقداد در مراسمی به مناسبت انتها ماموریت چانگ شون سفیر چین در سوریه گفت: روابط میان سوریه و چین روابطی استراتژیک است و چالش های پیش روی دو کشور در بسیاری از موارد مشابه یکدیگر است.

معاون وزیر خارجه سوریه اظهار داشت: موضع چین در حمایت از سوریه نقط بارزی در تاریخ روابط میان دو کشور محسوب می گردد و ناشی از اراده قوی و سرنوشت ساز در مبارزه با تروریسم و بحران سوریه است.

المقداد تاکید نمود: پایبندی چین به معیارهای بین المللی،احترام بین المللی را برای آن به دنبال داشته است در حالی که بعضی کشورها سیاست های دوگانه ای در پیش گرفته اند و به دنبال منافع محدود خود هستند هر چند در این راه خون های بسیاری ریخته گردد.سوریه توان پایداری و خنثی سازی توطئه ها را دارد.

از سوی دیگر چانگ شون نیز اظهار داشت: چین از حاکمیت و استقلال و تمامیت ارض سوریه حمایت می نماید و مخالف دخالت خارجی در امور داخلی آن است.آینده سوریه باید از طریق خود ملت سوریه رقم بخورد.

وی اضافه نمود: ملت سوریه صلح دوست هستند و سلطه دیگران را نمی پذیرند.چین نقش سازنده و مثبتی برای حل عادلانه بحران در سوریه و احترام به تصمیم ملت آن ایفا می نماید.

در این مراسم فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه نشان درجه ممتاز را به مناسبت انتها ماموریت وی در سوریه اعطا کرد.در این مراسم حامد حسن معاون وزیر خارجه و احمد عرنوس مشاور وزیر خارجه و بعضی از سفیران دیگر کشورها در سوریه حضور داشتند.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 396

به "فیصل المقداد: روابط چین و سوریه استراتژیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیصل المقداد: روابط چین و سوریه استراتژیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید