شرایط استفاده از مبلغ تزریق شده به بورس اعلام شد

به گزارش شارژ 10، محمد ابراهیم آقابابایی، رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با تاکید بر اینکه طبق اساسنامه مبلغی که به صندوق تثبیت بازار واریز شده است، فقط در شرایط غیرعادی مورد استفاده قرار میگیرد، اظهار کرد: شرایط غیرعادی یا همان شرایط بحران را هیات امنا که متشکل از وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس صندوق توسعه ملی و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستند، مشخص نموده اند.

شرایط استفاده از مبلغ تزریق شده به بورس اعلام شد

وی ادامه داد: برای مثال اگر یک اتفاق سیاسی غیر مترقبه رخ دهد یا در بازارهای جهانی اتفاقاتی رخ دهد یا در فرایند شاخص کل اختلالی ایجاد گردد، که امکان بیان جزئیات وجود ندارد می توان تا سه روز از این منبع استفاده کرد. بر این اساس برای روز چهارم مجدد احتیاج به تایید هیات امنا است.

به گفته رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از پنجشنبه تا امروز که بازار سرمایه فرایندی صعودی داشته است، یک ریال از منابع جدید مورد استفاده قرار نگرفته است.

آقابابایی درمورد نحوه بازپرداخت مبلغ مذکور نیز شرح داد: این مبلغ در قالب سپرده گذاری تزریق شده و اصل مبلغ در سرانجام قرارداد یعنی در تاریخ ششم آذرماه سال 1404 باید برگردانده گردد. نرخ بهره آن 12 درصد است که یک درصد آن سالانه و به صورت علی الحساب پرداخت میگردد و 11 درصد باقی مانده در سرانجام سال پنجم پرداخت خواهد شد. البته صندوق تثبیت بازار سرمایه درخواست رقم بیشتری را به صندوق توسعه ملی داده است و در صورت موافقت به زودی مبالغ جدیدی هم واریز خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1329

به "شرایط استفاده از مبلغ تزریق شده به بورس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط استفاده از مبلغ تزریق شده به بورس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید