سفیر سوئیس: تحریم ها اثری در گردشگری ندارند، زندگی در ایران تجربه فوق العاده ای است

به گزارش شارژ 10، مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران که به نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران که از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران بازدید می کرد، گفت: ایرانی ها بسیار مهمان نوازند این اولین چیزی است که از گردشگران سوئیسی می شنوم که تحت تأثیر این ویژگی ایرانی ها قرار گرفته اند.

سفیر سوئیس: تحریم ها اثری در گردشگری ندارند، زندگی در ایران تجربه فوق العاده ای است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا قیمت با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، متن این گفت وگو به توضیح زیر است:

با تعامل با کشورهایی مانند سوئیس، صندلی گردشگری ایران در جامعه جهانی ارتقا خواهد یافت؟

در کل فکر می کنم صنعت گردشگری نوع خوبی از ایجاد رابطه بین دو کشور است به این دلیل که مردم هستند که سفر می نمایند تجربه کسب می نمایند درباره کشور مقصد مواردی را می آموزند و تجربه هایی را مستقیماً کسب می نمایند؛ بنابراین نسبت به آنچه در رسانه ها می دیدند، دیدی جدید پیدا می نمایند. بنابراین فکر می کنم بسیار خوب است که این روابط و همکاری برای صنعت گردشگری گسترش پیدا کند.

تبلیغات منفی صنعت گردشگری ایران را تحت تأثیر قرار می دهد؟

زیاد از این اصطلاح خوشم نمی آید. گردشگری راه خوبی است که به خودتان نگاه کنید. مردم همواره هم به آنچه می بینند اعتماد نمی نمایند و گردشگری راهی است تا بفرایند و خودشان ببینند عکس هایی را که دیده اند و اخباری را که شنیده اند چک نمایند و این مزیت گردشگری است.

نظر مردم کشور شما درباره ایران چیست؟

فکر می کنم مردم سوئیس ایران را خوب می شناسند. از تاریخ ایران مطلعی نسبی دارند و از قدرت ایران در منطقه نیز مطلع اند. ما همواره روابط خوبی با ایران داشتیم و می توانیم حدود صد سال روابط دیپلماتیک با کشور ایران را جشن بگیریم.

مردم سوئیس زیاد به مسائل توجه می نمایند و وقتی که به چشم می بینند موارد بیشتری را می فهمند. آنها مردمان کنجکاوی هستند و علاقه دارند سفر نمایند و از این منظر ایران گزینه های زیادی برای ارائه دارد که برای گردشگران ما جالب است. آن ها معمولاً با جنبه میراث فرهنگی آغاز می نمایند اما می خواهند بیشتر بدانند و فکر می کنم ایران موارد زیادی برای ارائه دارد مانند طبیعت گردی و سایر شاخه های گردشگری. این ها مواردی هستند که خیلی خوب توسعه پیدا نکرده ، اما پتانسیل زیادی دارد. فکر می کنم سوئیسی ها با جاذبه های فرهنگی و تاریخی آغاز نمایند که به خوبی حفظ شده اند. فکر می کنم بیشتر از این دو مورد خود مردم ایران هستند که گردشگران سوئیسی تمایل دارند با آن ها ارتباط برقرار نمایند و با آن ها حرف بزنند از آنجایی که ایرانی ها بسیار مهمان نوازند این اولین چیزی است که از گردشگران سوئیسی می شنوم که تحت تأثیر این ویژگی ایرانی ها قرار گرفته اند.

با توجه به تحریم ها و مسائل سیاسی، آینده صنعت گردشگری در ایران را چگونه می بینید؟

اگر کسی بخواهد به ایران سفر کند دیگر مسئله تحریم درمیان نیست و صادقانه فکر می کنم مردم بیشتر نگران امنیتشان هستند. این مورد درواقع برایشان اهمیت دارد نه مسائلی مانند تحریم اما امنیت برایشان مهم است.

فکر می کنید اقداماتی مانند نمایشگاه گردشگری گام مفیدی در توسعه جهانی این امر است؟

بله مطمئناً. فکر می کنم راه ترویج خوبی است برای گردشگرانی که قصد سفر به ایران را دارند همچنین از دو جهت مفید خواهد بود یکی دیده شدن و تبادل این صنعت با حرفه ای های آن در جهان است و آینده این صنعت و مورد دوم اطلاعاتی است که در اختیار گردشگران مشتاق قرار می گیرد. به نظر من گردشگری صنعت بسیار مهمی است به دلیل اینکه موارد مهمی در آن دخیل هستند و وجهه های زیادی دارد این صنعت خیلی بیشتر از فروش یک کالا به گردشگر است حسی است که گردشگر با ماندن در جایی با خدمات و خرید تجربه می نماید درواقع اقتصاد بسیار زیاد تحت تأثیر این صنعت است. چیزی بیشتر از آنچه آمارها نشان می دهند. فکر می کنم برای ترویج و توسعه اقتصاد مواردی مانند این بسیار خوب هستند.

شهرها و مکان های تاریخی ایران را دیده اید؟

به جاهای زیادی سفر کردم و این سفرها ادامه خواهند داشت شاید همه جا را ندیده باشم، اما مکان های زیادی را دیده ام و از جاهای مشهور آغاز کردم از جاهایی که گردشگران بین المللی معمولاً می فرایند مانند اصفهان، شیراز و تخت جمشید. اما مکان های کوچک تر را هم دوست دارم.

نظرتان درباره صنایع دستی ایران چیست؟

زیبا هستند. همواره هنگام برگشت به خانه به عنوان سوغاتی یا هدیه از صنایع دستی خرید می کنم. زندگی در ایران تجربه فوق العاده ای است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 672

به "سفیر سوئیس: تحریم ها اثری در گردشگری ندارند، زندگی در ایران تجربه فوق العاده ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر سوئیس: تحریم ها اثری در گردشگری ندارند، زندگی در ایران تجربه فوق العاده ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید