سرلشکر باقری: برای تامین نیازهای دفاعی نگاه به بیرون نداریم، در دفاع از کشور به خودکفائی کامل رسیده ایم

به گزارش شارژ 10، نخستین سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیروهای مسلح با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع رونمایی شد.

سرلشکر باقری: برای تامین نیازهای دفاعی نگاه به بیرون نداریم، در دفاع از کشور به خودکفائی کامل رسیده ایم

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سرلشکر باقری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی سازمان صنایع دفاع با تبریک موفقیت های وزارت دفاع در عرصه های مختلف و متنوع دفاعی با تکبه بر ظرفیت های بومی، گفت: امروز می توانیم اعلام کنیم که در دفاع از کشور به خودکفائی کامل رسیده ایم و این دستاوردها ایجاد یک اقتدار و بازدارندگی کارآمد و امنیت و دفاع پایدار برای کشور و ملت سربلند ایران را رقم زده است.

سرلشکر باقری با اشاره به سرعت و پیشرفت بسیار مناسب فراوریات وزارت دفاع در دوره جدید این وزارت خانه اضافه نمود: بحمدلله در دو سال اخیر این رشد و تکامل، از سرعت بالایی برخوردار بوده و به صورت چشمگیری توانسته است بخش اعظم احتیاجمندی های دفاعی کشور را تامین کند.

وی اضافه نمود: آنچه در این صحنه حائز اهمیت بوده وموضوع مهم تلقی می گردد، این است که همه این فراوریات بر اساس یک الگوی مدون سلاح و تجهیزات و با نظر تمامی خبرگان و فرماندهان نیروهای مسلح تهیه و نقشه های راه عمیق و فکر شده نیز کار را از ابتدا تا خاتمه کاملا ترسیم و همه گام ها تعیین و قابل قضاوت است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بکارگیری شرکت های دانش بنیان داخلی در فراوری تجهیزات دفاعی را راهبردی موثر و حرکتی ارزشمند دانست و گفت: استفاده مناسب از شرکت های دانش بنیان و ظرفیت دانشگاه های کشور موجب حذف هر گونه موازی کاری و کاهش وابستگی به خارج شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این بازدید گفت: مسئولین ، فرماندهان و مردم شریف ایران اسلامی مطمئن باشند،مجموعه وزارت دفاع برای تامین خرد تا کلان محصولات دفاعی که احتیاج صحنه رزم را تامین و برآورده می سازد ، هیچ نگاهی به بیرون مرزها نداریم و امروز تجهیزات دفاعی مورد احتیاج کشور در تمامی سطوح و حوزه های رزم زمینی ، هوایی ، دریایی ، الکترونیک ، پدافندی ، و.....به محض احساس احتیاج توسط نیروهای مسلح ، در یک فاصله زمانی منطقی و کوتاه ، با کیفیت مورد قبول و استاندارد در اختیارشان قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 602

به "سرلشکر باقری: برای تامین نیازهای دفاعی نگاه به بیرون نداریم، در دفاع از کشور به خودکفائی کامل رسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرلشکر باقری: برای تامین نیازهای دفاعی نگاه به بیرون نداریم، در دفاع از کشور به خودکفائی کامل رسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید