ریابکوف: فهرست آمریکایی های ممنوع الورود به روسیه گسترش می یابد

به گزارش شارژ 10، معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که در پی ادامه اعمال تحریم های آمریکا علیه شهروندان روس، مسکو نیز فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک روسیه را ندارند را گسترش خواهد داد.

ریابکوف: فهرست آمریکایی های ممنوع الورود به روسیه گسترش می یابد

به گزارش گروه بین الملل شارژ 10 به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز بیان کرد که پس از اقدام واشنگتن در اعمال تحریم علیه دو تن از کارکنان کمیته تحقیقات روسیه، مسکو هم فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک فدراسیون روسیه را ندارند را گسترش خواهد داد.

لازم به یادآوری است، دولت آمریکا روز گذشته، 10 سپتامبر (19 شهریور) تحریم هایی را علیه دو تن از مقامات کمیته تحقیقات منطقه ای روسیه اعمال نموده و آنها را به دست داشتن در شکنجه و نقض حقوق بشر در برخورد با پیروان سازمانی متهم کرد که در روسیه بعنوان سازمانی افراط گرا شناخته شده و اجازه فعالیت ندارد.

به گفته ریابکوف، تحریم های مذکور علیه اتباع روسی، ادامه اقدامات واشنگتن در جهت بی اعتبار کردن خود و خط مشی شکست خورده است.

این دیپلمات بلندپایه تاکید نمود: طراحان این سیاست تصور می نمایند که ما تحت فشار چنین تحریم هایی تسلیم خواهیم شد، ولی هرگز چنین چیزی نخواهد شد. مسلماً ما مطابق معمول فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک فدراسیون روسیه را ندارند را گسترش خواهیم داد و بطور علنی این مسئله را اعلام می کنیم.

ریابکوف این مسئله را مورد توجه قرار داد که در اواخر ماه آگوست (اوایل شهریور) در رسانه های گروهی موضوع عدم اعطای ویزا ورود به یک سناتور آمریکایی مطرح شده بود. وی اضافه کرد: آنها کوشش می نمایند نشان دهند که گویی ما از ورود وی جلوگیری نموده ایم. در حالیکه چنین نیست و این افراد در فهرست افراد ممنوع الورود به روسیه هستند. همینکه طرف آمریکایی از گسترش چنین فهرست هایی خودداری کند، ما نیز بر اساس اصل تقابل، چنین اقدامی خواهیم کرد. در هر صورت مسئولیت چنین اوضاعی برعهده واشنگتن است و اکنون توپ در زمین آمریکا واقع شده است.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین بیان کرد که در دیدار روز گذشته (سه شنبه) با همتای چینی خود درباره مسائل مربوط به کنترل تسلیحات و عدم گسترش، به خصوص روند اوضاع کنونی پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران، مصاحبه نموده است.

به گفته وی، در این مذاکرات، هر دو طرف تطابق مواضع مقامات مسکو و پکن در این رابطه را مورد تایید قرار داده و بر علاقه مندی خود برای ادامه رایزنی های سازنده تاکید نمودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 336

به "ریابکوف: فهرست آمریکایی های ممنوع الورود به روسیه گسترش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: فهرست آمریکایی های ممنوع الورود به روسیه گسترش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید