روسیه: در حال رایزنی درباره سلاح های بیولوژیکی آمریکا هستیم

به گزارش شارژ 10، وزیر امور خارجه روسیه از انجام رایزنی هایی با اعضای سازمان پیمان امنیت جمعیتی در مورد فعالیت های بیولوژیکی آمریکا خبر داده است.

روسیه: در حال رایزنی درباره سلاح های بیولوژیکی آمریکا هستیم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل شارژ 10، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه گفت کشورش در حال رایزنی با اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی در مورد فعالیت های نظامی-میکروبی آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه است.

وزیر خارجه روسیه اعلام نمود راهبرد امنیت جمعی تا سال 2025 که به تصویب اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی رسیده از وزرای خارجه این کشورها می خواهد اقدامات مشترکی برای تقویت قوانین مربوط به معاهده سلاح های بیولوژیکی انجام دهند.

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان نموده در حال اجرا رایزنی های فعال دوجانبه برای شفاف شدن فعالیت کشورها در زمینه سلاح های بیولوژیک در مناطق مختلف از جمله در نزدیکی مرزهای روسیه است.

حدود یک ماه پیش ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که ایالات متحده آمریکا به گرجستان پیشنهاد همکاری در زمینه تحقیقات نظامی بیولوژیک داده است.

وی توضیح داد مسکو می داند که آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه برنامه تحقیقات نظامی در آزمایشگاه بیولوژی لوگار واقع در نزدیک تفلیس داده است.

به گزارش خبرگزاری نووستی، زاخاروا گفت: ما به هر حال تقویت حضور بیولوژیک مستقیم آمریکا در خارج را متوجه شده ایم.

وی ادامه داد: مسکو اطلاعاتی به دست آورده که نشان می دهد نمایندگانی از وزارت دفاع آمریکا اخیراً از مرکز بهداشتی ریچارد لوگار گرجستان (واقع در حومه تفلیس، پایتخت گرجستان) دیدن نموده اند و در آنجا به طرف گرجستانی پیشنهاد داده اند که دامنه تحقیقات بیولوژیک این مرکز را توسعه و گسترش دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این کشور بعید نمی داند که آمریکایی ها در چنین آزمایشگاه های موجود در سایر کشورها دست به توسعه و تنوع بخشی به عناصر منجر به بیماری های خطرناک برای اهداف نظامی بزند.

او در خاتمه گفت: قطعاً نمی توان این واقعیت را که آمریکایی ها اقدام به ایجاد زیرساخت دارای توانمندی بیولوژیک خطرناک احتمالی در اطراف مرزهای روسیه نموده اند، نادیده گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1014

به "روسیه: در حال رایزنی درباره سلاح های بیولوژیکی آمریکا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: در حال رایزنی درباره سلاح های بیولوژیکی آمریکا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید