دیوان عدالت اداری درباره واکسیناسیون رایی صادر نکرده است، رای منتشر شده در شبکه های اجتماعی جعلی است

به گزارش شارژ 10، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: در مورد ارائه کارت واکسن کرونا برای واحد های صنفی هیچ رایی از سوی دیوان عدالت اداری صادر نشده است.

دیوان عدالت اداری درباره واکسیناسیون رایی صادر نکرده است، رای منتشر شده در شبکه های اجتماعی جعلی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در روز های گذشته رایی منسوب به دیوان عدالت اداری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بنابر آن اعمال محدودیت برای افرادی که واکسن نزده اند، غیرقانونی اعلام شده و به پلمب نشدن واحد های صنفی در صورت نزدن واکسن، حکم شده است.

مجید بشیری مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری، درباره صحت این رای گفت: سندی منتسب به دیوان در قالب دادنامه در فضای مجازی منتشر شد که این سند جعلی بوده و به هیچ وجه چنین رایی صادر نشده است.

وی اضافه کرد: حتی مفاد این رای به نحو ناشیانه ای جعل شده و از سربرگ آرای قدیم دیوان که مربوط به ساختمان شش سال پیش دیوان بوده، استفاده شده است و به هیچ وجه تعیینات شاکی، طرف شکایت و شعبه صادرکننده رای تعیین نیست.

بشیری اضافه کرد: تا این لحظه دادنامه ای از سوی شعب دیوان عدالت اداری در این خصوص صادر نشده است.

اطلاعیه دیوان عدالت اداری درباره جعلی بودن رای منتشره

روابط عمومی دیوان عدالت اداری نیز امروز در همین خصوص اطلاعیه ای صادر نموده و بر جعلی بودن رای مذکور تأکید نموده است. این اطلاعیه به توضیح زیر است:

در پی انتشار تصویر یک دادنامه از سوی دیوان عدالت اداری در فضای رسانه ای و فضای مجازی در مورد شکایت یکی از واحد های صنفی از شبکه بهداشت و درمان مبنی بر این که به علت عدم ارائه کارت واکسن واحد صنفی پلمب شده است.

براساس دادنامه مذکور، شاکی در دفاعیات خود مبنی بر عدم تزریق واکسن اظهار داشته است که واکسن های فعلی، اغلب خارجی و مشکوک می باشد و اثربخشی طولانی ندارد و به همین علت از تزریق واکسن امتناع نموده است و در نهایت دیوان عدالت اداری با این استدلال که واکسن های موجود در دوره آزمایشی هستند و مجوز مصرف اضطراری دارند، واحد صنفی می توانند به فعالیت خود ادامه دهد تا قانون اجباری بودن واکسن کرونا به تصویب برسد.

این دادنامه به دلایل ذیل مورد تایید دیوان عدالت اداری نمی باشد:

- متن رای حقوقی و قانونی نمی باشد و تمامی آرای دیوان عدالت اداری براساس مواد قانونی رد یا تایید می شوند که در این دادنامه هیچ استدلال قانونی وجود ندارد.

- تزریق واکسن امری ضروری بوده و برای رسیدن به ایمنی جمعی، کلیه آحاد مورد باید تزریق واکسن را انجام داده و دیوان عدات اداری از پیشگامان تزریق واکسن برای پرسنل خود بود.

- هیچ گونه شکایتی مبنی بر پلمپ واحد صنفی به علت عدم ارائه کارت واکسن در دیوان عدالت اداری ثبت نشده است.

- تصویر دادنامه منتشر شده قدیمی می باشد به طوری که آدرس درج شده در پایین آن مربوط به ساختمان قدیم دیوان عدالت اداری می باشد در حالی که دیوان عدالت اداری حدود شش سال هست که به ساختمان تازه منتقل شده است و تاریخ دادنامه مربوط به مهرماه امسال می باشد.

- تمامی مواردی که بتوان دادنامه مذکور را تایید یا رد کرد مانند نام شاکی، شماره دادنامه، شماره پرونده و نام قاضی صادرکننده رای مخدوش شده است و قابل پیگیری نیست؛ و نکته مهم تر اینکه شعبه صادر کننده دادنامه مذکور شعبه نوزدهم بدوی می باشد که در حال حاضر این شعبه غیر فعال می باشد و پرونده ای به آن ارجاع نمی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1877

به "دیوان عدالت اداری درباره واکسیناسیون رایی صادر نکرده است، رای منتشر شده در شبکه های اجتماعی جعلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عدالت اداری درباره واکسیناسیون رایی صادر نکرده است، رای منتشر شده در شبکه های اجتماعی جعلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید