بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، دارنده رتبه سوم پیوند قلب در کشور

به گزارش شارژ 10، رئیس تیم پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان امام رضا (ع) مشهد پس از بیمارستان های مسیح دانشوری و شهید رجایی تهران رتبه سوم پیوند قلب را به خود اختصاص داده است.

بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، دارنده رتبه سوم پیوند قلب در کشور

خبرنگاران مشهد - محمد عباسی گفت:موفقیت پیوند قلب مشهد در آمار ترخیص از بیمارستان بیشتر از 95 درصد و با طول عمر یک ساله بیشتر از 75 درصد است که نزدیک به برجسته ترین مراکز پیوند جهانست.

در حال حاضر تعداد 6 پیوند اطفال کمتر از 12 سال و 81 پیوند قلب افراد بزرگسال از طریق این تیم به ثبت رسیده است.

او گفت: نخستین پیوند در آبان 1391 انجام شد و با سیر افزایش یابنده و ملحق شدن تیم پیوند بچه ها به حدود 67 پیوند تا شروع کرونا رسید و پس از توقف یک ساله از دی 98 تا آذر 99 به دلیل پاندمی کرونا و شروع دوباره از آذر ماه 99 تا به امروز به 86 پیوند رسیده است.

رئیس تیم پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حوزه پیوند قلب اساتید زیادی ما را همراهی می کنند که در چند گروه اعضای تیم اصلی پیوند، تیم پیوند قلب در بچه ها، سایر پزشکان از گروه های مختلف و گروه پرستاران کوردیناتور از آن جمله هستند.

کوردیناتور ها پرستارانی هستند که در سخت ترین شرایط روحی یک خانواده دچار مرگ مغزی به سراغشان می فرایند و آرام آرام از آن ها اعضای عزیزشان را طلب کنند. آن ها باید تلاش کنند تا به خانواده هایی که چشمشان به زدن قلب عزیزشان خوش است بقبولانند که او دیگر به این جهان باز نمی گردد، اما اعضایش می تواند در وجود فردی دیگر عزیز خانواده دیگری را جان بخشد.

/ا.د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1953

به "بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، دارنده رتبه سوم پیوند قلب در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، دارنده رتبه سوم پیوند قلب در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید