داریوش قنبری: نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان نماینده یک اندیشه واحد است

به گزارش شارژ 10، تهران (پانا) - عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با بیان اینکه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بخشی از هویت جریان اصلاحات است، تاکید نمود اهمیت به احزاب و شخصیت های اصلاح طلب یکی از فاکتورهای مهمی ست که در نهاد اجماع ساز مورد توجه قرار گرفته است.

داریوش قنبری: نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان نماینده یک اندیشه واحد است

داریوش قنبری از اعضای شورای مرکزی حزب مردم سالاری به اینکه عده ای از اصلاح طلبان معتقدند که ساختار نهاد اجماع ساز مانند شورای عالی سیاست گذاری است و فقط نام آن تغییر نموده، واکنش نشان داد و به پانا گفت: از مواضع حزب مردم سالاری نسبت به نهاد اجماع ساز بی اطلاعم اما به عقیده من، مکانیزمی که برای شکل گیری این کارگروه در نظر گرفته شده، درست است.

وی ادامه داد: در این مکانیزم به احزاب و شخصیت های حقیقی اصلاح طلب توجه شده است. البته بهتر بود که شخصیت های حقیقی در قالب احزاب وارد نهاد اجماع ساز می شدند.

قنبری با ابراز تأسف از شرایط احزاب در ایران تاکید نمود: متأسفانه احزاب در ایران قدرتمند و جان دار نیستند و وجود احزاب متعدد با گرایش واحد یکی دیگر از مسائل است. به طور مثال درون جبهه اصلاحات شاهد احزاب متعدد با تفکر واحد هستیم.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در این باره شرح داد: فقدان تشکل های سیاسی فراگیر در ایران یکی از ضعف های بزرگی است که با آن روبرو هستیم. این ایراد در اردوگاه اصولگرایان هم وجود دارد و مختص جریان اصلاحات نیست.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی وجود احزاب متعدد با تفکر واحد را بی معنا توصیف کرد و اضافه نمود: نمایندگی تشکل های متعدد با اندیشه واحد از مسائل بزرگی است که در کشورمان با آن روبه رو هستیم. بنابراین اهمیت به احزاب و شخصیت های اصلاح طلب یکی از فاکتورهای مهمی ست که در نهاد اجماع ساز مورد توجه قرار گرفته است.

قنبری عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از گذشته تا به امروز اصلاح طلبان به عنوان نیروی سیاسی- اجتماعی تشکل هایی داشتند و شورای سیاست گذاری هم تجربه خوبی بود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: شورای عالی سیاست گذاری نقش مهم و عملکرد خوبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، شوراهای شهر و روستا و حتی ریاست جمهوری داشت. شکست جریان اصلاحات در انتخابات مجلس یازدهم ربطی به عملکرد شورای سیاست گذاری ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری تاکید نمود: البته معتقد به شکست اصلاح طلبان و پیروزی طیف مقابل در انتخابات سال 98 نیستم چراکه جریان اصلاحات به دلیل ردصلاحیت ها اساساً کاندیدایی نداشت.

وی در این باره اضافه نمود: شورای عالی سیاست گذاری اصلاً نامزدی را معرفی نکرد یا مورد حمایت قرار نداد که شکستی متوجه کاندیداهای اصلاح طلب باشد و نباید این ناکامی را به پای شورا نوشت.

قنبری در خاتمه گفت: شورای سیاست گذاری خوب یا بد تجربه مفیدی بود و اصلاح طلبان هم نمی توانند این شورا که بخشی از هویت جریات اصلاحات است را نادیده بگیرند و منکر نقش و عمکرد مثبت آن شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1491

به "داریوش قنبری: نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان نماینده یک اندیشه واحد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داریوش قنبری: نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان نماینده یک اندیشه واحد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید