خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها

به گزارش شارژ 10، نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و نیازهای ارزی، هم به وسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، در حال تأمین است و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمدهای دولت از فروش نفت، با یاری صادرکنندگان تلاشگر، تأمین ارز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه در جریان است.

خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها

به گزارش شارژ 10، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود گفت: کوشش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازارهای پولی و ارزی کشور از سوی آمریکا و همدستان او تازگی ندارد، هدف همه این اقدامات، بخصوص در یک سال اخیر، ایجاد انتظارات منفی در مردم برای به زانو درآوردن اقتصاد کشور بوده است.

  • خبر خوش مالی رئیس بانک مرکزی

علیرغم اینکه این فشارها مسائل و سختی هایی برای مردم ایجاد نموده، ولی، به طور قطع نتوانسته به اهداف اصلی خود برسد. با تدابیر متخده، القای انفجار نقدینگی و ابر تورم به وسیله تحریک انتظارات نیز، با ناکامی روبرو شده است.

افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال، که عمدتاً ناشی از شیوع کرونا و تحریک انتظارات بود، با اقداماتی که در حال اجرا است، کنترل شده است و کوشش جدی برای نیل به هدف تورمی اعلام شده، انجام و استمرار خواهد داشت.

نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و نیازهای ارزی، هم به وسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، در حال تأمین است، و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمدهای دولت از فروش نفت، با یاری صادرکنندگان کوششگر، تأمین ارز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه در جریان است.

بانک مرکزی، برنامه های خود را، بر اساس ادامه تحریم های آمریکا تنظیم نموده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز نمی تواند به برنامه های ما در حفظ پایداری بازارها آسیبی وارد کند.

بانک مرکزی ایران اولویت خود را بر تقویت ثبات و جلوگیری از نوسانات ناشی از سفته بازی و یاری به پایداری و شکوفایی اقتصاد و فراوری قرار داده است و با رصد مستمر متغیرهای کلان اقدامات ضروری در بازارهای پول و ارز، انجام خواهد داد.

  • سیگنال های تازه همتی | یارانه جدیدی در راه است؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1169

به "خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید