خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها

به گزارش شارژ 10، نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و نیازهای ارزی، هم به وسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، در حال تأمین است و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمدهای دولت از فروش نفت، با یاری صادرکنندگان تلاشگر، تأمین ارز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه در جریان است.

خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود گفت: کوشش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازارهای پولی و ارزی کشور از سوی آمریکا و همدستان او تازگی ندارد، هدف همه این اقدامات، بخصوص در یک سال اخیر، ایجاد انتظارات منفی در مردم برای به زانو درآوردن اقتصاد کشور بوده است.

  • خبر خوش مالی رئیس بانک مرکزی

علیرغم اینکه این فشارها مسائل و سختی هایی برای مردم ایجاد نموده، ولی، به طور قطع نتوانسته به اهداف اصلی خود برسد. با تدابیر متخده، القای انفجار نقدینگی و ابر تورم به وسیله تحریک انتظارات نیز، با ناکامی روبرو شده است.

افزایش موقتی نرخ تورم در ماه های ابتدای سال، که عمدتاً ناشی از شیوع کرونا و تحریک انتظارات بود، با اقداماتی که در حال اجرا است، کنترل شده است و کوشش جدی برای نیل به هدف تورمی اعلام شده، انجام و استمرار خواهد داشت.

نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و نیازهای ارزی، هم به وسیله منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، در حال تأمین است، و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمدهای دولت از فروش نفت، با یاری صادرکنندگان کوششگر، تأمین ارز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه در جریان است.

بانک مرکزی، برنامه های خود را، بر اساس ادامه تحریم های آمریکا تنظیم نموده است و این اطمینان را داریم که نفس های پایانی تحریم ها و دولت فعلی آمریکا نیز نمی تواند به برنامه های ما در حفظ پایداری بازارها آسیبی وارد کند.

بانک مرکزی ایران اولویت خود را بر تقویت ثبات و جلوگیری از نوسانات ناشی از سفته بازی و یاری به پایداری و شکوفایی اقتصاد و فراوری قرار داده است و با رصد مستمر متغیرهای کلان اقدامات ضروری در بازارهای پول و ارز، انجام خواهد داد.

  • سیگنال های تازه همتی | یارانه جدیدی در راه است؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1169

به "خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس های پایانی تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید