فراوری شیرآلات صنعتی برای صرفه جوی در مصرف آب

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان در صدد بوده تا صنعت آب کشور را با طراحی محصولاتی فناورانه ارتقا دهد. این کوشش تا به امروز به فراوری شیرهای توپی، شیر هاول بانگر، شیر غلافی، شیر سوزنی، شیر پروانه ای طرح T، شیر پروانه ای فولادی، شیر پروانه ای چدن داکتیل و غیره منجر شده است.

فراوری شیرآلات صنعتی برای صرفه جوی در مصرف آب

به گفته علی وکیلی تهامی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، شیرهای توپی به عنوان شیر قطع و وصل جریان آب در مسیرهایی که سرعت عبور جریان سیال و فشار کاری زیاد و افت فشار اندک مد نظر باشد استفاده می شوند. شیرهای توپی برای استفاده در خروجی پمپ ها، مخازن، ورودی توربین ها و شیرهای خروجی سدها (مانند شیرهای هاول بانگر، غلافی و سوزنی) بسیار مناسب است.

وی اضافه نمود: شیر غلافی هم جزو شیرهای کنترل خروجی سدها هستند و کار کنترل کانال های آبیاری در پائین دست را به راحتی و با هزینه ای نسبتاً کم انجام می دهند. این شیرها در داخل حوضچه بتنی نصب می شوند و کار استهلاک انرژی در داخل حوضچه صورت می گیرد و آب بعد از وارد شدن به حوضچه به کانالهای آبیاری انتقال می یابد.

این فعال دانش بنیانی ادامه داد: شیرهای سوزنی مکانیک آب در دو نوع با بدنه فولادی و بدنه چدن داکتیل، بصورت دو تکه یا سه تکه که سهولت تعمیرات و نگهداری بیشتری دارند، فراوری می شوند. محور، پیستون، دیسک و کلیه قطعاتی که در معرض جت آب قرار دارند از جنس استنلس استیل و سطوح راهنمای پیستون در داخل محفظه سیلندر و خارج از آن از جنس برنز است.

وکیلی همچنین بیان نمود: شیر پروانه ای فولادی محصول دیگر ما است. از شیرهای پروانه ای برای قطع و وصل جریان آب استفاده می گردد به عبارتی این نوع شیرها در حالت تمام باز یا تمام بسته قرار می گیرند. از شیرهای پروانه ای برای کنترل جریان نباید استفاده کرد زیرا دیسک شیر دچار ارتعاش و به مرور زمان مستهلک شده و از آب بندی خارج می گردد.

این فعال فناور در ادامه بیان نمود: شیر حفاظت شکستگی خط لوله برای حفاظت خط لوله در مقابل شکستگی مورد استفاده قرار می گیرد. مزیت بسیار مهم این شیر در مقایسه با سایر شیرهای حفاظت که با جریان برق کار می نمایند این است که مدار فرمان آن به صورت کامل مکانیکی است و در هنگام بروز حوادثی نظیر سیل، زمین لرزه، رعد و برق و غیره که همگی با قطع جریان برق همراه است احتیاج به هیچگونه محرک خارجی و یا جریان الکتریکی جهت فعال شدن ندارد.

شیر پروانه ای ویفری، شیر کنترل پمپ، شیر کنترل دبی، دریچه تخلیه، سه راه فولادی، زانو فولادی، اتصالات قابل انبساط، اتصالات قابل پیاده کردن، سوپاپ مکش پمپ، صافی یکسر فلنج فولادی و غیره هم از جمله محصولات این شرکت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1407

به "فراوری شیرآلات صنعتی برای صرفه جوی در مصرف آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری شیرآلات صنعتی برای صرفه جوی در مصرف آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید