شرح شورای رقابت در خصوص منتشر نکردن افزایش قیمت کارخانه ای خودروها

به گزارش شارژ 10، سخنگوی شورای رقابت با اشاره به ماده 58 قانون سیاست های کلی اصل 44 تاکید نمود که اعلام و انتشار عمومی قیمت هیچکدام از محصولات بر عهده این شورا نیست.

شرح شورای رقابت در خصوص منتشر نکردن افزایش قیمت کارخانه ای خودروها

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل شجاعی با تاکید بر اینکه شورای رقابت نهاد قیمت گذار نیست، اظهار کرد: مصوبه قبلی شورا سیاست های کلی بازار خودرو بود و چارچوب های کلی این بازار را معین می کرد که بلافاصله بعد از تصویب برای عموم منتشر شد. وزارت صمت با همکاری سازمان حمایت بر اساس این دستورالعمل قیمت ها را محاسبه نموده و در اختیار شورای رقابت قرار داده اند.

وی ادامه داد: این قیمت ها در کارگروه شورای رقابت مورد آنالیز نهاده شد و در صحن شورا مطرح و بعد از آنالیز و تصویب به وزارت صمت ابلاغ شد. قیمت گذاری وظیفه نهادهای اجرایی است نه شورا. چارچوب قانونی به شورا اجازه اعلام قیمت نمی دهد. شورا قیمت ها را به وزارت صمت اعلام نموده و وزارت صمت باید به عموم اعلام کند.

سخنگوی شورای رقابت با تاکید بر اینکه شورای رقابت قیمت گذار هیچ محصولی نیست، اظهار کرد: شورای رقابت فقط دستورالعمل منتشر می نماید. این موضوع در بند پنج ماده 58 قانون سیاست های کلی اصل 44 ذکر شده و شورا طبق قانون عمل نموده است.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه افزایش قیمت کارخانه ای محصولات خودروسازان در جلسه روز سه شنبه شورای رقابت تصویب شد، فهرست قیمت ها نه از سوی شورای رقابت و نه از سوی وزرات صمت برای عموم منتشر نشد. بر این اساس و درحالی که بعضی بر این باورند فهرست قیمت ها باید از سوی شورای رقابت منتشر می شد، شورای رقابت بر این نکته تاکید دارد که انتشار قیمت ها بر عهده نهادهای اجرایی و در این مورد وزارت صمت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2211

به "شرح شورای رقابت در خصوص منتشر نکردن افزایش قیمت کارخانه ای خودروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح شورای رقابت در خصوص منتشر نکردن افزایش قیمت کارخانه ای خودروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید