تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل ستاد ویروس کرونا در خوزستان

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل ستاد مدیریت ویروس کرونا در استان، خواست و مطالبه بخش خصوصی استان است.

تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل ستاد ویروس کرونا در خوزستان

شهلا عموری در گفت و گو با شارژ 10 با بیان اینکه بخش قابل توجهی از آسیب شناسی شرایط اقتصادی استان به دلیل رکود به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در اتاق بازرگانی اهواز مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: این بررسی ها با حضور فعالان اقتصادی، اعضای هیات نمایندگان و روسای کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی اهواز، کارشناسان مراکز علمی استان و همچنین مدیران مجموعه های اقتصادی اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه تا به امروز بخشی از آسیب های رکود اقتصادی ناشی از شیوع این بیماری در استان نمایان شده است، افزود: قطعا به مرور زمان آسیب های پنهان این بیماری که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به بدنه اقتصادی استان وارد شده است، نمایان خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز شرح داد: در این راستا تا به امروز بخشی از پیشنهادات ارائه شده از سوی مجلس بخش خصوصی در بسته حمایتی دولت ویژه کسب و کارهای مختلف گنجانده و ارائه شده است اما به نظر می رسد پیش از اینکه ویروس کرونا بتواند ابعاد دیگری از رکود اقتصادی در استان را نمایان کند، باید مجموعه مدیریتی استان با آمادگی بیشتری از بروز خسارت های احتاقتصادی دیگر، جلوگیری کند.

عموری با اشاره به فعالیت های برجسته ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان و فرایند رضایت بخش بهبودیافتگان، مطرح نمود: در حال حاضر که بخش قابل توجهی از سیاستگذاری و تصمیم گیری های مدیریتی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته، تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل این ستاد امری ضروری است و باید به آن توجه ویژه شود.

وی ادامه داد: تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان، خواست و مطالبه بخش خصوصی استان است تا در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده و همزمان بیماری کرونا در حال تاثیرگذاری بر اغلب کسب و کارها است، تصمیم گیران و سیاستگذاران به صورت مستقیم و بدون واسطه در جریان مسائل و موانع قرار بگیرند.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: ایجاد هماهنگی های لازم به منظور تدوین برنامه های عملیاتی با رویکرد کاهش اثرات اقتصادی شیوع این بیماری به عنوان یک اولویت محسوب می شود و همکاری بین بخشی همه دستگاه های اجرایی را می طلبد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 944

به "تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل ستاد ویروس کرونا در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل ستاد ویروس کرونا در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید