شرایط برای فعالان حوزه گردشگری در دوران شیوع کرونا تسهیل می گردد

به گزارش شارژ 10، معاون گردشگری کشور بخش نامه ای را در مورد موارد تسهیل کننده مرتبط با تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی، به مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها ابلاغ کرد.

شرایط برای فعالان حوزه گردشگری در دوران شیوع کرونا تسهیل می گردد

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور، با توجه به ایام شیوع ویروس کرونا و طی بخش نامه ای که به مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی 31 استان کشور ابلاغ کرد، آنان را به اجرای موارد تسهیل کننده در ارتباط با فعالیت تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی فراخواند. بخشنامه صادر شده با توجه به شرایط کنونی و به صورت موقت ابلاغ شده است؛ بنابراین پس از انقضای آن، رعایت تمام ضوابط و مقررات کما فی سابق بر اساس قوانین و مقررات خواهد بود. در متن این بخش نامه آمده است:

با استناد به ماده 7 قانون توسعه ایرانگردی و دنیا گردی و در راستای وظایف و تکالیف حاکمیتی در حوزه گردشگری، با عنایت به شیوع بیماری کرونا و بروز مسائل و مسائل ناشی از کاهش و توقف برنامه های سفر و به تبع آن شرایط مالی و معیشتی فعالان و تأسیسات گردشگری کشور و در راستای ضرورت حمایت از کسب وکارهای حوزه گردشگری تا عادی شدن شرایط اجتماعی و سلامت عمومی جامعه، موارد تسهیل کننده ای صرفاً در مورد دارندگان مجوز از این وزارتخانه، به مدت یک سال برای اجرا ابلاغ می گردد.

موارد ابلاغ شده در این خصوص، به توضیح زیر است:

1. با درخواست مرخصی یا تعطیلی موقت تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری موافقت می گردد.

2. در مورد مکان فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز، ضمن تعدیل شرط متراژ و کاربری، فعالیت دفاتر در مکان هایی با موقعیت اداری و در صورت تأیید اداره کل استان بلامانع است.

3. در مورد موضوع تضمین حسن انجام کار در صورت تقاضای اخذ کل مبلغ تضمین حسن انجام کار به صورت سفته بلامانع است.

5. در مورد متقاضیان اخذ گواهی نامه حرفه ای گردشگری سلامت ارائه معرفی نامه از سوی بیمارستان های دارای واحد IPD به جای قرار داد و توافق نامه مورد قبول است.

6. تمدید گواهی نامه کیفیت آن دسته از تأسیسات گردشگری که قبلاً پیروز به اخذ گواهی نامه مربوطه شده اند با هماهنگی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری و صرفاً برای یک دوره بلامانع است.

7. تمدید پروانه بهره برداری آن دسته از تأسیسات گردشگری مشمول طرح تطبیق فاقد گواهی نامه کیفیت خدمات، با اعتباری یک ساله و پس از اخذ تعهدنامه کتبی مبنی بر اقدام برای قرارداد ارزیابی امکان پذیر است.

8. نرخ نامه تأسیسات گردشگری از سوی تشکل های حرفه ای صنعت گردشگری تهیه و پس از تائید اداره کل استان از سوی تشکل های مربوط ابلاغ گردد.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2043

به "شرایط برای فعالان حوزه گردشگری در دوران شیوع کرونا تسهیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برای فعالان حوزه گردشگری در دوران شیوع کرونا تسهیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید