بیش از 30 هزار واحد برای دریافت تسهیلات خودمالکی به بانک ها معرفی گردید

به گزارش شارژ 10، تهران (پانا) - مدیرعامل بانک مسکن با اعلام اینکه طبق تازه ترین آمار بیش از 30 هزار واحد برای دریافت تسهیلات خودمالکی به بانک ها معرفی گردید، از انعقاد قرداد 280 واحد با مجموع تسهیلات بیش از 195 میلیاردتومان اطلاع داد.

بیش از 30 هزار واحد برای دریافت تسهیلات خودمالکی به بانک ها معرفی گردید

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن در مورد تازه ترین شرایط ارایه تسهیلات خودمالکی در سراسر کشور در اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ارایه آمار پرداخت.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه به منظور ارایه تسهیلات خودمالکی طبق تازه ترین آمار 3 هزار و 8 پروژه جمعا به تعداد 30 هزار و 561 واحد به بانک ها معرفی شدند، گفت: از مجموع پروژه های معرفی شده به بانک تا به امروز 19 پروژه به تعداد 280 واحد قرارداد دریافت تسهیلات خودمالکی را منعقد کردند.

شایان ادامه داد: برای 280 واحدی که قرارداد آن ها برای دریافت تسهیلات خودمالکی به امضا رسیده است 95 میلیارد و 190 میلیون تومان تسهیلات مصوب شده است که با توجه به پیشرفت پروژه ها به حساب خودمالکان واریز شده است.

وی شرح داد: از مقدار 95 میلیارد و 190 میلیون تومان تسهیلات مصوب خودمالکی 27 میلیاردتومان به حساب خودمالکان پرداخت شده است.

شایان یادآور شد: تسهیلات خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن، مرحله به مرحله و بر اساس پیشرفت فیزیکی به خودمالکان پرداخت می گردد.

لازم به ذکر است، پرداخت تسهیلات به شکل مرحله ای و متناسب با پیشرفت فیزیکی بدین نحو است که در مرحله پی کنی 10 درصد کل تسهیلات، در مرحله اسکلت و سقف 40 درصد، در مرحله سفت کاری 25 درصد و در مرحله نازک کاری نیز 25 درصد کل تسهیلات به سازندگان پرداخت می گردد.

بعلاوه تسهیلات نو ساخت مسکن متقاضیان خودمالک با ثبت در سامانه نهضت ملی و معرفی به بانک قابل پرداخت است. سقف تسهیلات خودمالکی در تهران 450 میلیون تومان، سایر کلانشهرها 400 میلیون تومان، مراکز استان ها 350 میلیون تومان، شهرهای کوچک 300 میلیون تومان و روستاها 250 میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1988

به "بیش از 30 هزار واحد برای دریافت تسهیلات خودمالکی به بانک ها معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 30 هزار واحد برای دریافت تسهیلات خودمالکی به بانک ها معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید