بالا رفتن حجم مصرف گاز در خراسان رضوی

به گزارش شارژ 10، حجم مصرف گاز در خراسان رضوی ظرف دی ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال به میزان 14 درصد بیشتر شده است.

بالا رفتن حجم مصرف گاز در خراسان رضوی

به گزارشاز ، سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت:حجم مصرف گاز از سوی مشترکان این سوخت طبیعی در خراسان رضوی ظرف دی ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال به میزان 14 درصد بیشتر شده است.

او توضیح داد: سال جاری یک میلیارد و 516 میلیون مترمکعب میزان مصرف گاز طبیعی در دی ماه پارسال خراسان رضوی یک میلیارد و 322 میلیون مترمکعب بود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مشترکان شبکه گاز در خراسان رضوی در دی ماه سال جاری 194 میلیون مترمکعب گاز بیشتر از دی ماه پارسال سوزاندند.

فانی به پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر تداوم برودت هوا و ماندگاری موج سرما در این استان اشاره و اضافه نمود: میزان گاز مصرفی هفته پایانی دی ماه سال جاری در خراسان رضوی به مرز 55 میلیون مترمکعب در روز رسید.

او توضیح داد: این رقم یک رکورد تاریخی در حجم مصرف گاز برای این استان است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: شدت سرمای زمستان سال جاری در خراسان رضوی موجب شد تا 10 روز اخیر 570 میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف گردد. این حجم معادل 38 درصد از کل گاز تحویلی به مشترکان خراسانی در طول دی ماه بود.

فانی با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف سوخت، بهترین درجه حرارت تنظیمی را برای بخاری و پکیج بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد اعلام و اضافه نمود: گرم کردن بیش از حد محیط داخلی ساختمان ها به ویژه در فضا های کاری و ادارات موجب بی حالی، رخوت و کسالت در افراد می گردد.

او توضیح داد: مشترکان همچنین در موضوع ایمنی گاز باید نسبت به آنالیز مسدودی دودکش تجهیزات گرمایشی، شرایط کلاهک H شکل خروج گاز در پشت بام و استفاده از بست فلزی مناسب برای مهار شیلنگ انتقال گاز بطور جد توجه داشته باشند. استفاده نکردن از بست استاندارد امکان گازگرفتگی یا انفجار را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: شرکت گاز خراسان رضوی در سطح این استان شش میلیون و 400 هزار نفری به دو میلیون و 350 هزار مشترک خدمت می نماید.

/ف.غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 اسفند 1398 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 734

به "بالا رفتن حجم مصرف گاز در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا رفتن حجم مصرف گاز در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید