12 نکته مهم در اصلاح صورت آقایان که از جوش و التهاب جلوگیری می نماید

به گزارش شارژ 10، برای اصلاح صورت آقایان ابزار و محصولات بسیار متنوعی در بازار وجود دارد. طبعا کیفیت ابزار و محصولاتی که برای اصلاح صورت آقایان مورد استفاده قرار می گیرد در سلامت و اصلاح مناسب پوست بسیار اهمیت دارد، اما متخصصین پوست معتقدند آماده سازی پوست صورت و رعایت اصول صحیح اصلاح صورت هم را در سلامت پوست نقش مهمی را ایفا می نماید. اما اصلاح صورت اصولی و صحیح برای آقایان به چه صورت است؟ چگونه می توان از جوش صورت، موی زیرپوستی و دیگر مسائل پس از اصلاح صورت آقایان جلوگیری کرد؟ با ما در مجله دیجی استایل همراه باشید تا به آنالیز کامل این موارد بپردازیم.

12 نکته مهم در اصلاح صورت آقایان که از جوش و التهاب جلوگیری می نماید

چرا پس از اصلاح صورت دچار جوش یا التهاب می شویم؟

گاهی اوقات پس از اصلاح صورت تان دچار برآمدگی های ملتهبی روی پوست تان می شوید، اما این برآمدگی ها چه هستند و به چه دلایلی به وجود می آیند؟ برآمدگی های قرمز رنگی که روی پوست تان دارید ممکن است آکنه یا جوش های چرکی باشند اما در بیشتر مواقع برآمدگی هایی هستند که در اثر برگشتن مو به داخل پوست رخ می دهند. آکنه یا جوش های چرکی زمانی اتفاق می افتند که منافذ پوست با چربی و سلول های مرده پوست بسته می شوند، در حالی که این برآمدگی ها موی برگشته به داخل پوست هستند. هرچند که این برآمدگی ها ممکن است خودشان تبدیل به جوش و یا آکنه شوند.

اما چه عواملی در اصلاح صورت آقایان می تواند باعث بروز این ضایعات پوستی در اصلاح گردد؟ این عوامل را با یکدیگر مرور می کنیم.

تیغ های کثیف و قدیمی

این تیغ ها می توانند حامل باکتری باشند. زمانی که تیغ کثیف یا کهنه را روی پوست تان می کشید این باکتری ها می توانند وارد منافذ پوست تان شده و باعث ایجاد جوش صورت شوند. اگر تیغ ژیلت تان قابل تعویض است بعد از 5 یا نهایتا 10 بار اصلاح آن را تعویض کنید در غیر این صورت پس از این تعداد استفاده ژیلت را دور بیندازید و از ژیلت جدیدی بهره ببرید.

استفاده از محصولات حساسیت زا در زمان اصلاح

برخی از محصولات مخصوص اصلاح صورت مانند کرم ها و ژل های اصلاح ممکن است باعث تحریک پوست صورت و ایجاد تورم و التهاب شوند. این تروم و التهاب ممکن است نهایتا به جوش صورت و یا زخم های پوستی تبدیل گردد. برای این که از بروز این التهابات بر روی پوست صورت تان جلوگیری کنید از محصولات استاندارد و ضد حساسیتی بهره ببرید که برای پوست صورت مردان طراحی شده اند و عاری از اسانس و رنگ و عطر هستند.

شست وشوی صورت با آب داغ پس از اصلاح

در زمان اصلاح منافذ پوست صورت باز می گردد، اگر پس از اصلاح پوست تان را با آب داغ بشویید این منافذ باز می مانند و با ورود آلودگی و کثیفی به داخل این منفذها دچار آکنه و جوش های چرکی می شوید. پس از اصلاح پوست صورت تان را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست تان بسته گردد.

استفاده از تیغ بی کیفیت یا کند

وقتی از تیغ کند یا بی کیفیت استفاده میکنید بریدن مو برای تیغ سخت تر است و تیغ محکم تر روی پوست کشیده می گردد در این شرایط علاوه بر ایجاد التهاب، موها به صورت زاویه دار بریده می شوند و در این حالت برگشت و نفوذ مو به داخل پوست آسان تر می گردد و موهای زیرپوستی و برآمدگی های حاصل این موهای زیرپوستی روی صورت بیشتر می گردد.

استفاده از صابون های جامد معمولی

صابون های جامد معمولی برای پوست شما فرموله نشده اند و پوست تان را خشک می نمایند. برای شست وشوی صورت تان از پاک نماینده های صورت ملایم مخصوص مردان بهره ببرید که پوست تان خشک نگردد. اگر پوست تان در زمان اصلاح خشک باشد امکان بروز جوش صورت، التهاب و یا موی زیر پوستی بیشتر می گردد.

12 اصل مهم اصلاح صورت آقایان

در بخش قبل عواملی را که ممکن است باعث بروز مسائل پوستی پس از اصلاح صورت آقایان شوند را برایتان توضیح دادیم، در این بخش 12 اصل مهم اصلاح صورت آقایان را برایتان ارائه نموده ایم. با رعایت این اصول می توانید برترین اصلاح صورت را انجام دهید و از بروز انواع مسائل پوستی جلوگیری کنید.

1. یک روتین پوستی روزانه مناسب برای خودتان داشته باشید

پاک سازی، لایه برداری و آبرسانی به پوست موجب می گردد اصلاح پوست صورت تان هم بهتر انجام گردد و کمتر دچار التهاب، موی زیر پوستی و یا جوش صورت شوید. برای انجام روتین های پوستی روزانه تان یک کیت مراقبت از پوست مخصوص مردان را انتخاب کنید که عاری از عطر و اسانس و رنگ مصنوعی باشد تا از تحریک پوست جلوگیری گردد.

2. قبل از اصلاح به حمام بروید یا صورت تان را بشویید

برترین زمان برای اصلاح صورت آقایان بعد از حمام است. قبل از آنکه کار اصلاح را آغاز کنید، به حمام بروید و یا صورت تان را با یک شوینده صورت ملایم بشویید. آب، موهای ریش را نرم و زدن آن ها را راحت تر می نماید. علاوه بر این، مالش دادن پوست با یک شوینده ملایم به بیرون آمدن موهای زیر پوستی یاری می نماید و به این ترتیب کار اصلاح راحت تر می گردد.

بعلاوه استفاده از شوینده صورت، هرگونه آلودگی و سلول مرده را از بین می برد و به این ترتیب تیغ روی پوست راحت تر حرکت می نماید. با این حال، برای شستن صورت خود از آب خیلی داغ استفاده نکنید چون این کار ممکن است چربی طبیعی پوست را از بین ببرد، در نتیجه، کار اصلاح سخت تر و پوست مستعد جوش گردد.

3. ابزار مناسب را برای اصلاح صورت تان انتخاب کنید

اگر پوست حساسی دارید به جای ژیلت بهتر است از ماشین ریش تراش بهره ببرید. با این حال استفاده از تیغ یا ریش تراش بسته به نوع پوست هر فردی در نظر گرفته می گردد. برخی افراد با تیغ و برخی هم با ریش تراش بهتر اصلاح می نمایند. اگر از تیغ استفاده می کنید به جای ژیلت های چند تیغه، از ژیلت های تک تیغ بهره ببرید. در این حالت احتمال التهاب و موهای زیرپوستی کمتر می گردد.

4. استفاده از خمیرریش، ژل یا فوم های مخصوص اصلاح صورت را از قلم نیاندازید

اصلاح صورت با ژیلت احتیاج به استفاده از موادی دارد که باعث گردد تیغ هنگام اصلاح به راحتی روی پوست سر بخورد تا به پوست آسیب نرساند. فرقی ندارد که از خمیرریش یا ژل یا فوم های اصلاح صورت بهره ببرید؛ دقت کنید اگر هرکدام از این مواد با پوست شما سازگار نبود، می توانید مدل دیگری از آن را جایگزین و استفاده نمایید. نکته بسیار مهم این است که هیچ وقت بدون استفاده از خمیرریش، اقدام به اصلاح صورت با تیغ نکنید. خشک بودن صورت در هنگام برخورد با تیغ تیز سبب می گردد پوست شما صدمه ببیند و امکان بروز جوش روی صورت بالا می رود.

5. تیغ را در جهت رویش مو بکشید

اگر تیغ را در جهت رویش مو روی موها بکشید احتمال بروز موی زیرپوستی یا التهاب پوست کمتر می گردد.

6. ژیلت را خیلی فشار ندهید و اجازه دهید تیغ کار خودش را بکند

ژیلت را با فشار کم روی پوست خود حرکت دهید و بیش از حد به آن فشار وارد نکنید. فراوری نمایندگان، تیغ های اصلاح را با دقت نانومتری طراحی نموده اند، به همین علت تیغ های استاندارد هر کاری که از دست شان برمی آید را برایتان انجام می دهند و احتیاجی نیست فشار زیادی به پوست تان وارد کنید. اگر دیدید تیغ بدون فشار کم کارساز نیست یعنی تیغ تان کند است، ژیلت شما کیفیت خوبی ندارد یا سر تیغه آن کند شده است.

7. اگر روی صورت تان آکنه دارید اصلاح را با دقت بیشتری انجام دهید

اگر روی صورت تان آکنه های فعال و جوش های ملتهب دارید بهتر است صورت تان را فعلا اصلاح نکنید تا جوش هایتان بهبود پیدا نمایند. با این وجود اگر قصد اصلاح صورت را دارید به هیچ وجه تیغ را روی آکنه ها نکشید چرا که جوش ها تحریک شده و بدتر می شوند.

8. پس از اصلاح صورت، صورت تان را با شست وشونماینده آنتی باکتریال و آب سرد بشویید

به ویژه اگر صورت تان مستعد جوش زدن است با شست وشوی صورت با یک شست وشونماینده آنتی باکتریال ریسک جوش زدن را تا حد زیادی کاهش می دهید. همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم آب داغ باعث بازماندن منافذ و احتمال بروز جوش می گردد؛ بنابراین برای شست وشوی صورت پس از اصلاح حتما از آب سرد بهره ببرید.

9. پس از اصلاح صورت تان از کرم های افترشیو و یا مرطوب نماینده بهره ببرید

استفاده از کرم های مرطوب نماینده یا کرم های پس از اصلاح (افتر شیو ) از جوش زدن، قرمز شدن پوست و حساسیت های پوستی جلوگیری می نماید. بهتر است که از افتر شیوهایی بهره ببرید که فاقد الکل هستند. بیشتر آقایان معمولاً از الکل و ادکلن برای جلوگیری از جوش زدن پس از اصلاح صورت استفاده می نمایند. الکل خاصیت آنتی باکتریال دارد اما تماس آن با پوست صورت بعد از اصلاح می تواند سبب تحریک و قرمزی پوست گردد؛ بنابراین بهتر است افترشیوهای موجود در بازار که رایحه های خوش و متنوعی نیز دارند را جایگزین ادکلن و الکل کنید.

10. تیغ تان را به خوبی بشویید

پس از هر بار اصلاح تیغ تان را بشویید تا مواد زائدی که زیر تیغ به جا مانده اند به خوبی پاکسازی شوند. تیغ را زیر آب داغ بگیرید تا استریل گردد و برای اصلاح بعدی آماده باشد.

11. تیغ را در جای خشک نگهداری کنید

پس از اینکه تیغ تان را به خوبی شستید، آن را خشک کنید و در یک جای خشک نگهداری کنید تا باکتری ها روی تیغ رشد ننمایند. تیغ تان را به هیچ وجه زیر دوش یا سینک مرطوب دستشویی رها نکنید.

12. تیغ تان را به صورت دوره ای عوض کنید

همان طور که در بخش قبل ذکر کردیم تیغ کهنه، کثیف و یا کند باعث بروز مسائل پوستی پس از اصلاح می گردد. تیغ تان را پس از 5 نهایتا 10 بار استفاده عوض کنید.

سخن آخر

در این مقاله به علل به وجود آمدن مسائل پوستی چون جوش و موی زیرپوستی پس از اصلاح صورت آقایان پرداختیم. اگر شما هم با این نوع مسائل پوستی پس از اصلاح صورت تان روبرو هستید با رعایت مراحل و نکاتی که در این مقاله برایتان ذکر نموده ایم می توانید سلامت را به پوستتان بازگردانید.

به خاطر داشته باشید که یک پوست سالم و شفاف نقش بسیار مهمی در استایل و جذابیت آقایان ایفا می نماید، در بهداشت اصلاح و مراقبت از پوست تان کوشا باشید.

منابع: aad, tiege

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1875

به "12 نکته مهم در اصلاح صورت آقایان که از جوش و التهاب جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 نکته مهم در اصلاح صورت آقایان که از جوش و التهاب جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید