کشف اسرار زندگی دراکولای واقعی با رمزگشایی نامه 500 ساله

به گزارش شارژ 10، دانشمندان امیدوارند با آنالیز زیست مولکول های نامه ولاد دراکولا از قرن پانزدهم میلادی به سؤالات بیشتری درباره زندگی و محیط پیرامون او پاسخ بدهند.

کشف اسرار زندگی دراکولای واقعی با رمزگشایی نامه 500 ساله

دو محقق به نام های گلب و اسوتلانا زیلبرشتاین در یک شب بارانی، دقیقاً در همان روزی که برام استوکر 125 سال پیش رمان خود را نوشت، کار روی نامه ای 500 ساله از ولاد دراکولا را آغاز کردند. این دو نفر که با عنوان کارآگاهان پروتئین معروف شده اند، می توانند از روی زیست مولکول های موجود در این نامه تصویری از شرایط جسمانی این فرمانده جنگی و البته محیط زندگی او را ترسیم نمایند.

گلب زیلبرشتاین می گوید: کار ما پیداکردن اثرات بیوشیمیایی باقیمانده از زمانی است که این شیء تاریخی خلق شد یا درواقع به وسیله این شخصیت تاریخی مورد استفاده نهاده شد. وقتی زیست مولکول های تاریخی پیدا می شوند، ما آغاز به آنالیز آن ها می کنیم. یعنی ترکیب مولکولی و سن آن ها را تعیین می کنیم. این مولکول ها پایدارتر از DNA هستند و اطلاعات بیشتری درباره شرایط زیست محیطی، سلامت، سبک زندگی و تغذیه فرد ارائه می نمایند.

دراکولا اولین نمونه این شکل از تحقیق نیست

این دو دانشمند در گذشته به همین روش به اطلاعاتی درباره میخائیل بولگاکوف و آنتون چخوف، نویسندگان روسی و جورج اورول، نویسنده انگلیسی دست پیدا نموده بودند. گلب زیلبرشتاین درباره آنالیز نسخه خطی مرشد و مارگاریتا از بولگاکوف می گوید: ما اثرات مورفین و پروتئین های پاتولوژی کلیه را در صفحات این کتاب خطی پیدا کردیم. این مسئله نشان می دهد که او در زمان نوشتن این رمان تحت تأثیر دارو های مسکن برای برطرف درد کلیه بوده است.

درباره چخوف، آن ها آخرین پیراهن و نامه او را آنالیز کردند و به این نتیجه رسیدند که این نویسنده مشهور از بیماری سل رنج می برده و مسکن مصرف می نموده، اما درنهایت بر اثر سکته از جهان رفته است. درخصوص اورول هم محققان به آنالیز نامه ای از او به مسکو پرداختند و نشانه های سل را پیدا کردند.

آن ها حالا امیدوارند تا با آنالیز این نامه بتوانند تصویری از زندگی دراکولا را رسم نمایند و به این سؤال پاسخ بدهند که او در چه شرایطی زندگی می نموده است.

منبع: دیجیتاتو

منبع: فرادید
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2166

به "کشف اسرار زندگی دراکولای واقعی با رمزگشایی نامه 500 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اسرار زندگی دراکولای واقعی با رمزگشایی نامه 500 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید