کشف آثار باستانی از داخل کفش یک مسافر

به گزارش شارژ 10، داخل یک جفت کفش، سه قطعه سنگ نگاره چپانده شده بود. یکی از سنگ های حکاکی شده شکل یک کاسه برا داشت و دو سنگ دیگر شبیه مجسمه هایی از حیوانات به نظر می رسیدند.

کشف آثار باستانی از داخل کفش یک مسافر

به گزارش فرادید، استیوز، ناظر گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده به ذهنش رسید که ممکن است آن ها آثار تاریخی باشند. مسافر به او گفته بود آن ها را در حیاط خلوت خانه پدرش در کاستاریکا پیدا نموده است.

استیوز در این باره می گوید: من متعجب و هیجان زده شدم، چون عاشق تاریخ هستم. همۀ ما باید از آثار تاریخی تا جایی که می توانیم حفاظت کنیم.

کارشناسان بعداً معین کردند یافته هایی که استیوز آن ها را کشف و ضبط نموده آثار باستانی متعلق به پادشاهی نیکویا هستند؛ یک کشور بومی باستانی در کاستاریکای امروزی. حالا، این آثار به خانه باز می گردند و تحت مراقبت موزه ملی کشور در سن خوزه قرار می گیرند.

صبح روز پنجشنبه، مقامات ایالات متحده و کاستاریکا در مراسمی در اداره گمرک و حفاظت از مرز میامی، بازگشت این آثار ضبط شده را به کشورشان جشن گرفتند. کاربرد دقیق این آثار ناشناخته است، اما متخصصان موزه ملی کاستاریکا تشخیص دادند که احتمالاً بین سال های 300 تا 800 قبل از میلاد از آن ها داخل خانه یا برای مراسم تدفین استفاده می شده است.

بازگرداندن آثار باستانی فرصتی برای این کشور است تا درباره اجداد خود بیشتر بداند و بخشی از تاریخ خود را احیاء کند. جدول زمانی بازگشت این دست سازه ها به کشورشان مشخص نشده است، اما مقامات کاستاریکا امیدوارند این کار به زودی انجام گردد.

مقامات ارزش این اقلام را اعلام ننموده اند. استیوز از اینکه مصنوعاتی که کشف نموده به جایی که تعلق دارند باز می گردند، ابراز خوشحالی نموده و می گوید: آن ها برای ما، شاید ارزش ارزیابی شده داشته باشند، اما برای مردم کاستاریکا ارزش این اقلام بیش از این ارزیابی های مالی است. ترجیح می دهم آن ها در موزه باشند تا همه آن ها را بینند نه در اتاق نشیمن یک خانه.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1402 بروزرسانی: 28 شهریور 1402 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2275

به "کشف آثار باستانی از داخل کفش یک مسافر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف آثار باستانی از داخل کفش یک مسافر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید