پیشروی ارتش و کمیتههای مردمی یمنی

به گزارش شارژ 10، منابع یمنی گزارش دادند که ارتش و کمیته های مردمی یمنی، دو منطقه جدید در نزدیکی مجتمع دولت مستعفی را تحت کنترل خود درآورده اند و چیزی نمانده است که طی روزهای آینده کل استان را آزاد نمایند.

پیشروی ارتش و کمیتههای مردمی یمنی

به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از خبرگزاری فارس، منابع یمنی، امروز (پنجشنبه)، از پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب (شرق صنعاء) خبر دادند.

به گزارش وبگاه خبری الخبر الیمنی، در چند ساعت گذشته و همزمان با تشدید درگیری ها میان نیروهای صنعاء و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در استان مأرب، ارتش یمن پیروز شده است بیشتر نواحی استان یادشده را تحت کنترل خود درآورد و به آخرین منطقه حضور نیروهای دولت عبدربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن در مأرب نزدیک گردد.

طبق این گزارش، نیروهای صنعاء پیروز شده اند با حمله گسترده به مهم ترین مواضع ائتلاف سعودی در مناطق حد فاصل میان ناحیه جبل مراد و شهر مأرب به طور کامل کنترل مواضع دولت مستعفی در این مناطق را به دست بگیرند.

منابع نظامی در استان مأرب گزارش داده اند که نیروهای صنعاء در یک حمله نظامی عظیم علیه مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در منطقه حید آل احمد و همچنین حمله به منطقه رحوم کنترل مواضع ائتلاف در این مناطق را به طور کامل به دست گرفته اند.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می گردد که نیروهای صنعاء از این مناطق برای به راه انداختن یک حمله دیگر علیه مجتمع وابسته به دولت مستعفی در مأرب استفاده نمایند و سیطره کامل خود را بر این استان نفت خیز اعلام نمایند؛ استانی که ائتلاف سعودی از آن برای حمله به یمنی ها استفاده نموده و مواضع تحت کنترل آنها را از آنجا هدف حملات موشکی قرار داده است.

در این گزارش همچنین آمده است که علی رغم پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف سعودی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای صنعاء، ارتش یمن پیروز شده است مواضع ائتلاف سعودی را در مناطق یادشده و همچنین تجهیزات نظامی موجود در آنها را به طور کامل در اختیار بگیرد و نیروهای ائتلاف سعودی را از این مناطق فراری دهد.

الخبر الیمنی در انتها گزارش خود به نقل از چند کارشناس نظامی پیش بینی کرد که طی روزهای آینده، نیروهای صنعاء به مجتمع دولت مستعفی در مأرب نزدیک شوند.

این گزارش در حالی است که دولت نجات ملی یمن اخیرا از آزادسازی پایگاه استراتژیک ماس در استان مأرب خبر داده بودند.

پایگاه ماس آخرین پایگاه راهبردی تحت سیطره نیروهای اخوانی حزب اصلاح در استان مأرب و نزدیک ترین محل به شهر مأرب بود که با تسلط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر پایگاه یادشده شهر مأرب زیر سلطه آتش باری ارتش یمن نهاده شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1356

به "پیشروی ارتش و کمیتههای مردمی یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی ارتش و کمیتههای مردمی یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید