پژوهش های جدید فرضیه ارتباط ابتلا به نوع حاد کووید 19 با گروه خون را تقویت کرد

به گزارش شارژ 10، نتیجه دو پژوهش علمی جدید احتمال ارتباط ابتلای افراد به نوع حاد بیماری کووید 19 با گروه خونی آنها را تقویت کرد.

پژوهش های جدید فرضیه ارتباط ابتلا به نوع حاد کووید 19 با گروه خون را تقویت کرد

به گزارش خبرنگاران از یورونیوز، آنالیز های محققان نشان می دهد که افراد با گروه خونی اُ (O) در برابر بیماری همه گیر کووید 19 کمتر آسیب پذیر هستند.

دانشمندان ضمن تاکید بر لزوم تحقیق بیشتر در خصوص ارتباط گروه خونی با ابتلا به نوع حاد بیماری کووید 19 بر این باورند که احتمال ابتلای افراد با گروه خونی اُ به نوع حاد این بیماری کمتر است.

بنا به نتیجه تحقیق گروهی از دانشمندان در دانمارک از 7422 فرد مبتلا به بیماری کووید 19 تنها 38.4 درصد از گروه خونی اُ بودند. این در حالیست که محققان انتظار داشتند تا این رقم حدود 42 درصد، یعنی مشابه شمار شهروندانی باشد که دارای گروه خونی اُ هستند.

در مقابل در تحقیق پژوهشگران دانمارکی معین شد که 44 درصد از مبتلایان به کووید 19 از گروه آ (A) هستند. این در حالی است که این رقم از میزان افرادی که گروه خونی آ دارند (42 درصد) بیشتر است.

پژوهش گروهی از دانشمندان در کانادا بر روی 95 بیمار مبتلا به نوع حاد کووید 19 نیز نشان می دهد که حدود 84 درصد از صاحبان گروه های خونی آ یا آ-ب (AB) به تنفس مصنوعی احتیاج داشتند.

این در حالیست که تنها 61 درصد از افرادی که از گروه های خونی اُ یا ب (B) بودند به تنفس مصنوعی احتیاج پیدا کردند.

در جریان تحقیق دانشمندان کانادایی معین شد که احتمال حضور طولانی تر افراد با گروه های خونی آ یا آ-ب در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان پس از ابتلا به ویروس کرونا بیشتر است.

این در حالیست که افراد با گروه های خونی اُ و ب روزهای کمتری در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1236

به "پژوهش های جدید فرضیه ارتباط ابتلا به نوع حاد کووید 19 با گروه خون را تقویت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهش های جدید فرضیه ارتباط ابتلا به نوع حاد کووید 19 با گروه خون را تقویت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید