پلیس مانع راهپیمایی معترضان در کشمیر تحت کنترل پاکستان شد

به گزارش شارژ 10، رسانه ها گزارش دادند، نیروهای پلیس پاکستان جلوی راهپیمایی هزاران تن از معترضان را در بخش کشمیر تحت کنترل این کشور که قصد عبور از مرز به شدت امنیتی جداکننده دو بخش کشمیر را داشتند، گرفتند.

پلیس مانع راهپیمایی معترضان در کشمیر تحت کنترل پاکستان شد

به گزارش شارژ 10، به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، این معترضان قصد برپایی یک راهپیمایی علیه سرکوبگری ها و تدابیر شدید امنیتی هند در بخش کشمیر تحت کنترل این کشور را داشتند.

نیروهای پلیس پاکستان اقدام به استقرار یکسری کانتینر در راستا راهپیمایی این معترضان کشمیری کرده و تعداد زیادی از نیروهای خود را نیز در نزدیکی منطقه جسکول در فاصله هشت کیلومتری از خط تفکیک دو بخش کشمیر تحت کنترل پاکستان و کشمیر تحت کنترل هند مستقر کردند. آنها جلوی برنامه این معترضان را که اغلب از حامیان جنبش موسوم به جبهه آزادی بخش جامو - کشمیر بودند، برای عبور از مرز و رفتن به کشمیر تحت کنترل هند گرفتند.

حامیان این جنبش اعلام کرده بودند که قصد دارند برای مقابله با سرکوبگری هند و کمک به مردم بخش کشمیر تحت کنترل این کشور به آنجا بروند.

عبدالحمید بات، یک رهبر جبهه آزادی بخش جامو - کشمیر اظهار کرد: معترضان اکنون در مواجهه با این اقدام پلیس پاکستان دست به تحصن خواهند زد تا این نیروها موانع را بردارند.

همچنین ارشد نقوی یک افسر این پلیس گفت: دلیل این نیروها در اجازه ندادن به اجرای این راهپیمایی وجود تهدید آتش تحریک نشده دشمن علیه آنها است.

هند از تاریخ پنجم اوت با اعمال یک حکومت نظامی شدید و تدابیر امنیتی در کشمیر بعد از لغو خودمختاری این منطقه شدیداً تنش ها را در این منطقه افزایش داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 446

به "پلیس مانع راهپیمایی معترضان در کشمیر تحت کنترل پاکستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس مانع راهپیمایی معترضان در کشمیر تحت کنترل پاکستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید