پروژه های عمرانی در رکود شدید، نباید فاینانس چین را حذف کرد

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران:رئیس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران با اشاره به این که نباید چین را در بحث فاینانس حذف کنیم، گفت: در حال حاضر به دلیل راکد بودن پروژه های عمرانی، شرکت های پیمانکاری با بیکاری شدید و گسترده ای روبرو هستند.

پروژه های عمرانی در رکود شدید، نباید فاینانس چین را حذف کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

حسن سعادتمند در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرنگاران، با بیان این که دولت منابع محدودی دارد، اظهار کرد: در حال حاضر پروژه های عمرانی راکد و خوابیده است و فعالیتی در این حوزه انجام نمی گردد، مهم تر این که شرکت هایی پیمانکاری زیادی را در سراسر کشور داریم که ظرفیت های آنها خالی است و با بیکاری خیلی شدید و گسترده ای روبرو هستند.

وی با بیان این که از حضور شرکت های خارجی در پروژه های عمرانی استقبال می کنیم، توضیح داد: با این کار فناوری و نوع کار کشورهای دیگر به ایران آمده و ایجاد رقابت می نماید. این کار ممکن است باعث پیشرفت و ارتقایی سطج پیمانکاری و اجرای پروژه در ایران بگردد، البته مشروط بر این که کشورهایی بیایند که از نظر تکنولوژی پیشرفته تر از ما باشند.

وی با اشاره به این که شاید تنها راه برای وصول مطالبات ایران از چین استفاده از فاینانس این کشور در پروژه های عمرانی باشد، اعلام کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم گردد تا کشوری که می خواهد در پروژه های عمرانی سرمایه گذاری کند از پیمانکاران داخلی به نحوه مطلوب استفاده گردد و خارجی ها فقط بحث فاینانس را بر عهده بگیرند.

رئیس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران با تاکید بر این که نباید فاینانس چین را حذف کنیم، اضافه نمود: این وضعیت هم فرصت است و هم می تواند تهدید باشد، باید کوشش کنیم فرصت ها تبدیل به تهدید نگردد و تهدیدها را با مدیریت و درایت به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای سال جاری تاکنون دولت به دلایلی نتوانسته از فاینانس چینی در پروژه های عمرانی استفاده کند. به گفته یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس منابع اقتصادی ایران در این کشور حدود 17 هزار میلیارد تومان است که فقط در سال های 91 و 92 از 5000 میلیارد تومان آن استفاده شده است. یکی از دلایل عدم استفاده از فاینانس چینی، عملکرد بانک مرکزی و نپرداختن مبلغ ریالی این فاینانس اعلام شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 420

به "پروژه های عمرانی در رکود شدید، نباید فاینانس چین را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های عمرانی در رکود شدید، نباید فاینانس چین را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید