واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه فرانسه

به گزارش شارژ 10، موسوی در واکنش به اظهارات مداخله آمیز وزیر خارجه فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد

واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه فرانسه

به گزارش شارژ 10، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در مورد خانم فریبا عادلخواه گفت: رسیدگی به جرایم اتباع ایرانی صرفا در صلاحیت قضایی محاکم ایرانی است. این پرونده با رعایت مقررات در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و خانم عادلخواه از حقوق شهروندی خود برخوردار بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: رای صادره رای دادگاه بدوی است و خانم عادلخواه می تواند به وسیله مجاری قانونی نسبت به آن فرجام خواهی کند.

موسوی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از استقلال کامل برخوردار است، تسری برداشت های یک طرفه از احکام مستقل قضایی را برای روابط دو کشور غیر سازنده دانست و تاکید نمود: هر گونه لحن تهدید آمیز و مداخله جویانه باعث پیچیده تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 989

به "واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید