ماجرای معلم ریاضی نازی آباد و جوادیه و بازی در نیسان آبی

به گزارش شارژ 10، سیروس همتی، بازیگر تئاتر و تلویزیون که دبیر ریاضی است می گوید: من توانسته ام فضای خشک ریاضی را با هنر و عشق به دانش آموزان انتقال دهم.

ماجرای معلم ریاضی نازی آباد و جوادیه و بازی در نیسان آبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صداوسیما، سیروس همتی بیان نمود: من مجموعه کتاب داستانی خود را تحت عنوان ننه کاراته را به چاپ سوم رساندم که شامل 8 داستان طنز است. علت نامگذاری این کتاب به علت لقب یکی از همسایه های دایی من بود که پیرزنی 70 ساله بود. او زمانی که ما از در کوچه بازی می کردیم از ما می خواست تا برویم و وقتی نمی رفتیم از پنجره طبقه اول به کوچه می پرید و دنبال ما می دوید و به همین علت به او ننه کاراته می گفتیم.

او ادامه داد: در کتابی که نوشتم ننه کاراته به آقایان و بانوان در کوچه آموزش ورزش های رزمی می دهد و آن ها را آماده می سازد. داستان های کتاب من در کنار این مسئله می گذرند.

همتی که در برنامه شب نشینی شبکه جام جم حاضر شده بود، اضافه نمود: من در حال حاضر دبیر ریاضی هستم و سال آینده بازنشسته می شوم؛ من در نازی آباد، علی آباد و جوادیه تدریس می کنم و در منطقه 16 فعالیت دارم. در کنار این شغل نویسندگی، بازیگری، نمایشنامه نویسی و کارهای مشابه انجام می دهم.

او اظهار کرد: خوشبختانه من توانسته ام با استفاده از بازیگری تاثیر بیشتری در کلاس های درسی خود داشته باشم؛ به لطف این حرفه می دانم در کجای کلاس قرار بگیرم، از چه لحنی استفاده کنم، چه نگاهی داشته باشم و چگونه رفتار کنم.

این بازیگر گفت: بازیگری باعث شده بتوانم فضای خشک ریاضی را با هنر و عشق به دانش آموزان انتقال دهم. زمانی که به معلمان ریاضی قدیمی فکر می کنم تنها ریاضی را به شکلی سخت و خشک به یاد می آورم اما اکنون توانسته ام این مفهوم را برای دانش آموزانم تغییر دهم.

او اظهار کرد: من دو فرزند دارم و 92 دانش آموز نیز در مدارس دارم؛ بچه ها من بهار و نگار نام دارند که دوقلو هستند. نام دخترانم را از شعر مولانا برداشتم و انتخاب کردم.

او گفت: اگر می توانستم بخشی از زندگی خود را تغییر می دادم این کار را نمی کردم چرا که باور دارم همه چیز به درستی رخ داده است. من فکر می کنم سختی های زندگی درس های بزرگی برای انسان دارد.

  • یک برنامه استعدادیابی سرود برای بچه ها | کدام شبکه پخش می نماید؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2134

به "ماجرای معلم ریاضی نازی آباد و جوادیه و بازی در نیسان آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای معلم ریاضی نازی آباد و جوادیه و بازی در نیسان آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید