عبدالملکی: تعاون را از کنج عزلت خارج می کنیم، یاری به توسعه صادرات بخش تعاون

به گزارش شارژ 10، وزیر کار با بیان اینکه در دولت سیزدهم بخش تعاون را از کنج عزلت خارج می کنیم، گفت: برای توسعه نوآوری و صادرات در بخش تعاونی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

عبدالملکی: تعاون را از کنج عزلت خارج می کنیم، یاری به توسعه صادرات بخش تعاون

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، حجت الله عبدالملکی امروز در مراسم تجلیل از تعاونگران برتر با بیان اینکه تعاونی مبنای دینی، عقلی، عُرفی و قانونی دارد، گفت: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برای پیشرفت اقتصاد 5 رکن شامل مردمی بودن، عدالت محور بودن، دانش بنیان بودن، درون زا و برونگرا بودن را مورد تأکید قرار داده که سه رکن مردمی، عدالت محور و درون زا در بخش تعاونی وجود دارد و ما باید یاری کنیم تا برونگرایی یعنی توسعه صادرات و دانش بنیانی یعنی توسعه نوآوری و فناوری در بخش تعاون عملیاتی گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: در فعالیت های مالی محور را باید تعاونی قرار دهیم. اگر از ابتدا این رویکرد را داشتیم، اهداف اسناد بالادستی همانند سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد تا به امروز محقق می شد، اما هم اکنون شرایط به شکلی است که برای تحقق این هدف چشم اندازی نمی بینم.

عبدالملکی ادامه داد: وقتی اصل اقتصاد، تعاون باشد همه بانک ها اولویتشان حمایت و توسعه این بخش خواهد بود. بعلاوه قالب اولیه برای مجموعه های استارت آپی و دانش بنیانی، تعاونی خواهد بود.

وی گفت: در دولت سیزدهم این رویکرد نو را کلید می زنیم و تبدیل به سکویی برای پرتاب بخش تعاون به صندلی اصلی خود خواهیم شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: محور اقدامات اساسی همانند مقررات زدایی و مبارزه با تعارض منافع باید تعاون باشد؛ در چنین شرایطی این بخش از کنج عزلت و غربت خارج خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1765

به "عبدالملکی: تعاون را از کنج عزلت خارج می کنیم، یاری به توسعه صادرات بخش تعاون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالملکی: تعاون را از کنج عزلت خارج می کنیم، یاری به توسعه صادرات بخش تعاون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید