شرط آمریکا برای حمایت از سوریه چیست؟

به گزارش شارژ 10، ایسنا نوشت: نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد مادامی که رئیس جمهوری سوریه در قدرت باشد حمایت بین المللی از این کشور صورت نمی گیرد.

شرط آمریکا برای حمایت از سوریه چیست؟

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در کنفرانس موسسه مطالعات استراتژیک هادسون پیرامون بررسی تلاش های آمریکایی و بین المللی برای مجازات نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد، روسیه توانست به پیروزیت نظامی بسیار بزرگی در سوریه دست یابد. روسیه منافع حیاتی در سوریه دارد و به دنبال حفاظت از پایگاه های نظامی و سرمایه گذاری های اقتصادی خود در این کشور است.

وی اضافه کرد: مسکو معتقد است که با مداخله نظامی محدود خود در سوریه می تواند به پیروزیت های استراتژیک بزرگی برسد. آنها واقعاً در سوریه از نظر نظامی بسیار پیروز هستند. اما تمام مشکل اینجا است که به دلیل دشواری های مربوط به اسد، هیچ راه حل سیاسی وجود ندارد. کار ما این است که راه را برای آنها از طریق سازمان ملل باز کنیم اما این کار مستلزم این است که کمی از اسد و همپیمانش دور شوند.

جفری در پاسخ به این ادعا که مسکو از رئیس جمهوری سوریه ناراضی است، آیا این را تأیید می کند یا خیر، مدعی شد: بله، ما این گزارش ها را درست می دانیم. ما طی سال گذشته با روس ها صحبت کردیم و آنها از اسد راضی نیستند. اما مشکل این است که آنها جایگزینی برای اسد نمی بینند و به نفعشان است که پایگاه های خود را حفظ کند. ما در تلاش هستیم تا به روسیه اطمینان دهیم که تا زمانی که اتحاد با اسد ادامه یابد، آنها پشتیبانی بین المللی برای بازسازی سوریه پیدا نخواهند کرد.

جفری در ادامه ادعا کرد: درگیری سوریه خطرناک ترین درگیری است که در جهان رخ می دهد و جنگ این کشور جنگ اسد و حامیان آن علیه بسیاری از سوری ها است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 980

به "شرط آمریکا برای حمایت از سوریه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط آمریکا برای حمایت از سوریه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید