شرایط ارائه دفترچه بیمه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع

به گزارش شارژ 10، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در دوره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع در اختیار مشمولان قرار می گیرد.

شرایط ارائه دفترچه بیمه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی رضایی درباره مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ارائه دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع اظهار کرد: تا انتها امسال، متقاضیان پوشش بیمه رایگان اعم از صدور اولیه یا تمدید در صورت سکونت در شهر می توانند بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار 6 ماهه برخوردار شوند؛ بدیهی است این گروه از بیمه شدگان مطابق ضوابط جاری صرفاً امکان استفاده از خدمات بخش دولتی را خواهند داشت و برای این افراد دفترچه بیمه 12 برگی صادر و تحویل خواهد شد.

وی ادامه داد: خانوار های متقاضی پوشش بیمه سلامت ایرانیان به منظور استفاده از خدمات مؤسسات خصوصی کماکان می توانند بر اساس خوداظهاری و پرداخت حق بیمه کامل یا با درخواست ارزیابی وسع و نتیجه آن و با پرداخت 50 یا 100 درصد حق بیمه و رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار، پوشش بیمه ایرانیان دریافت نمایند. برای این گروه، پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع، امکان اعتراض به نتیجه اعلامی وجود نخواهد داشت.

معاون سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: بیمه شدگانی که در زمان حاضر از پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان برخوردار هستند نیز در صورت تمایل می توانند پس از ابطال دفترچه بیمه سلامت، از پوشش بیمه ایرانیان برخوردار شوند.

رضایی اضافه نمود: ساکنان روستاها، شهر های زیر 20 هزار نفر جمعیت و عشایر می توانند بدون ارزیابی وسع پوشش بیمه روستاییان رایگان با اعتبار 6 ماهه دریافت یا پوشش فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید نمایند.

وی اعلام کرد: امکان انصراف و استرداد وجه برای بیمه شدگانی که با پرداخت حق بیمه در دوره انتظار 10 روزه قرار دارند وجود نداشته و برای این افراد در صورت بستری شدن در بیمارستان، صدور معرفی نامه بستری امکان پذیر است.

معاون سازمان بیمه سلامت در انتها از متقاضیان پوشش بیمه خواست برای پیشگیری از ازدحام در دفاتر پیشخوان، به وسیله سایت سازمان بیمه سلامت ایران به آدرس https://www.ihio.gov.ir درخواست خود را در سامانه ثبت و پس از انتخاب به پیشخوان مورد نظر مراجعه و دفتر چه بیمه خانوار خویش را دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1287

به "شرایط ارائه دفترچه بیمه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ارائه دفترچه بیمه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید