سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون ها آمریکایی است!

به گزارش شارژ 10، سناتور برنی سندرز با انتقاد از کوشش ترامپ برای لغو قانون اوباماکر تاکید نمود، رئیس جمهوری آمریکا به جای افزایش پوشش خدمات درمانی در بحبوحه کرونا، به لغو پوشش سلامت میلیون ها آمریکایی مبادرت نموده است.

سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون ها آمریکایی است!

سناتور برنی سندرز در توییت هایی نوشت: ضروری است ما بودجه نظامی خودمان را 10 درصد کاهش دهیم و این پول را در نیازهای انسانی سرمایه گذاری کنیم.

او همچنین نوشت: میلیون ها آمریکایی شغل و بیمه درمانی خودشان را از دست داده اند. ما باید برنامه ملی بیمه اجتماعی در آمریکا را به گونه ای تقویت کنیم که تمام هزینه های پیش بینی نشده مراقبت های بهداشتی را پوشش دهد. ترامپ در عوض در دوران پاندمی کرونا تصمیم گرفت تا لغو پوشش سلامت میلیون ها آمریکایی را در اولویت قرار دهد!

این اظهارات سناتور سندرز پس از آن مطرح می گردد که دولت ترامپ از دادگاه عالی آمریکا خواست تا کلیت قانون بیمه بهداشت و درمان دوران باراک اوباما موسوم به اوباماکر را بی اعتبار اعلام کند.

نوئل فرانسیسکو، از وکلای دولت آمریکا در سندی استدلال کرد که قانون بیمه بهداشت و درمان دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بعد از آنکه کنگره قبلی این کشور (تحت کنترل جمهوری خواستار) بخش هایی از این قانون را لغو کرد، بی اعتبار شده است.

این قانون دولت اوباما میلیون ها دلار را به یک شبکه بیمه بهداشت و درمان اختصاص داد و تبدیل به یکی از مناقشه های سیاسی دولتش شد. فرانسیسکو که از مسئولان ارشد وزارت دادگستری آمریکاست، تاکید نمود: کنگره سال 2017 آمریکا هیچ نیتی برای آنکه به جامانده های قانون اوباماکر در غیاب سه بند اصلی آن همچنان برقرار باشد، نشان نداد. تحلیل های بیشتری لازم نیست، به مجرد بی اعتبار شدن سه بند اصلی، مابقی قانون اوباماکر دیگر نمی تواند برقرار باشد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1063

به "سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون ها آمریکایی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون ها آمریکایی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید