سطوح نرمال پتاسیم

به گزارش شارژ 10، پتاسیم یک ماده معدنی ضروری برای عضلات است. این مقاله توضیح می دهد که چرا حفظ سطح پتاسیم طبیعی در خون برای عملکرد سالم بدن انسان ضروری است.

سطوح نرمال پتاسیم

مترجم: مهناز مزارعی

پتاسیم یک ماده معدنی ضروری برای عضلات است. این مقاله توضیح می دهد که چرا حفظ سطح پتاسیم طبیعی در خون برای عملکرد سالم بدن انسان ضروری است. در حالت ایده آل، سطح پتاسیم خون باید بین 3.7 تا 5.2 میلی اکی والان / لیتر باشد. در مورد بچه ها، سطح نرمال بین 3.4 تا 4.7 میلی اکی والان بر لیتر است. این محدوده ممکن است از یک فرد به فرد دیگر متفاوت باشد. پتاسیم یکی از مواد معدنی ضروری برای حفظ سلامت است. تقریبا 98 درصد از پتاسیم موجود در بدن ما در سلول ها یافت می شود. نگهداری تعادل پتاسیم و سدیم برای کلیه ضروری است. سطح پتاسیم بالا یا پایین می تواند اثرات نامطلوب بر روی کلیه داشته باشد. بنابراین، ضروری است که سطح آن را نظارت کنید تا مطمئن شویدکه در محدوده متعادل قرار گرفته است.

سطح نرمال پتاسیم در خون

در حالت ایده آل، سطح پتاسیم خون باید بین 3.7 تا 5.2 میلی اکی والان / لیتر باشد. در مورد بچه ها، سطح نرمال بین 3.4 تا 4.7 میلی اکی والان بر لیتر است. این محدوده ممکن است از یک فرد به فرد دیگر متفاوت باشد. برای اینکه عضله قلب ما به درستی عمل کند، پتاسیم باید در حد نرمال باشد. اگر از سطوح نرمال پایین تر باشد، ممکن است اثر منفی روی انقباضات قلبی داشته باشد که به نوبه خود می تواند منجر به ضربان نامنظم قلب و پالس آهسته شود. در موارد شدید، می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. از این رو، برای جلوگیری از مسائل قلبی، توصیه می شود که منابع رژیمی پتاسیم در رژیم غذایی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:به چه میزان پتاسیم در روز نیاز دارید

مشخص سطح

سطح پتاسیم را می توان از طریق آزمایش خون کنترل کرد. با این حال، نتایج آزمایش ممکن است در سناریوهای زیر دقیق نباشد:

اگر یک مکمل پتاسیم مصرف کرده باشد.

اگر کسی به طور مرتب پتاسیم مصرف می کند.

بیشتر بخوانید:واقعیاتی جالب در مورد پتاسیم

اگر یکی از آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، کورتیکواستروئیدها یا داروهای دیگر برای درمان فشار خون بالا و مسائل قلب مصرف شود.

در مورد استفراغ شدید

اگر نتایج آزمایش سطح پتاسیم را پایین بیاورد، باید ECG را برای بررسی بی نظمی در انقباض عضله قلب انجام داد.

پیامدهای سطوح غیر طبیعی

سطح غیرطبیعی پتاسیم می تواند منجر به هیپوکالمی شود. پتاسیم بیش از حد در خون (7.0 میلی اکی والان یا بالاتر) مشخص می شود. در موارد شدید، می تواند منجر به قطع قلب و مرگ شود. سطوح بالا هم ریتم الکتریکی قلب را مختل می کند. هیپوکالمی اغلب به اختلال عملکرد کلیه یا مسائل مربوط به غده آدرنال مربوط می شود. مصرف موز، سبزیجات برگ سبز و حبوبات می تواند برای افرادی که تحت تاثیر هیپوکالمی قرار دارند سودمند باشد، زیرا این منابع خوبی از پتاسیم هستند. با این حال، اگر سطح پتاسیم خون پایین تر از محدوده مرجع باشد، بهتر است که در پی کمک پزشکی باشید از سوی دیگر، هیپوکالمی با سطح پایین پتاسیم مشخص می شود. استفاده از دیورتیک ها یا کورتیکواستروئیدها، استفراغ، اسهال، مصرف بیش از حد ملین، سندرم کوشینگ، اسیدوز کلیوی، سطح مهمیم کم بدن و غیره، بعضی از عوامل موثر در هیپوکالمی هستند. این بیماری می تواند علائمی نظیر درد عضلانی، گرفتگی و ضعف را ایجاد کند.

مصرف موز، سبزیجات برگ سبز و حبوبات می تواند برای افرادی که تحت تاثیر هیپوکالمی قرار دارند سودمند باشد، زیرا این منابع خوبی از پتاسیم هستند. با این حال، اگر سطح پتاسیم خون پایین تر از محدوده مرجع باشد، بهتر است که در پی کمک پزشکی باشید.

منبع مقاله :

برگرفته از : سایت بازل

منبع: راسخون
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1814

به "سطوح نرمال پتاسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطوح نرمال پتاسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید