سخنگوی استقلال دست به افشاگری زد

به گزارش شارژ 10، سخنگوی باشگاه استقلال گفت: برخی آقایان که در هیات مدیره حضور داشتند، در ابتدا یاری های اقتصادی به باشگاه داشتند، اما حالا علیه ما دادخواست داده اند.

سخنگوی استقلال دست به افشاگری زد

فرشید سمیعی در مورد اینکه چرا استقلال و پرسپولیس در تعهدات مالی عقب هستند و آسیب کجاست، عنوان نمود: باشگاهی مثل استقلال که در ابتدای انقلاب تغییر نام می دهد، وقتی امکانات و اموال این باشگاه را می گیرند زیر نظر سازمان تربیت بدنی وقت تامین می گردد تا اینکه سال ها بعد از وزارت ورزش اعلام می نمایند نمی توانند به این باشگاه بودجه بدهند.

سخنگوی باشگاه استقلال، اضافه نمود: باشگاهی بدون بودجه با تشریفات قانونی هرگز نمی تواند با تیم هایی که خصوصی هستند و از ابتدای فصل بودجه شان معین است رقابت کند، در نتیجه چابکی تیم های دیگر را ندارد. مدیر یک تیم دولتی برای حرکت مالی احتیاج به تایید مراجع مختلف دارد، ده ها میلیون طرفدار انتظار دارند این تیم با تیم های صنعتی رقابت کند، مدیرعامل هم هر کاری می نماید تا طرفداران راضی باشند، اما ابزار لازم را ندارد.

سمیعی در ادامه صحبت هایش با اشاره به اینکه این مسائل می توانست کمتر باشد به قرارداد استراماچونی اشاره نمود و گفت: مثلاً در مورد قرارداد استراماچونی این قرارداد طوری نوشته شده که او مطالبه دو فصل را یک جا داشت در حالی که می توانست این مطالبه نصف باشد. اگر ما بخواهیم خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم می گوییم غفلت بوده، اما خیلی مواقع این موضوع درست نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید موضوع کمبود آموزش یا مسئله حقوقی باشد؟ توضیح داد: بعید می دانم موضوع حقوقی باشد. تیمی که منابع مالی ندارد، مدت قرارداد را کاهش می دهد تا اگر نتوانست تعهدات را عمل کند متحمل ضرر کمتری گردد. کسی که مالک یک تیم است خود تصمیم گیرنده است، اما در استقلال بودجه دولتی نیست، باشگاه هیچ امتیازی از دولت نمی گیرد، مدیرعامل باید جوابگوی جزئیات قراردادی که بسته شده هم باشد در حالی که تیم های دیگر این مشکل را ندارند.

سخنگوی باشگاه استقلال با اشاره به تغییراتی که سال ها پیش در اعضای هیات مدیره این باشگاه ایجاد شد، اعلام نمود: وقتی بودجه قطع شد وزارت ورزش اعضای هیات مدیره را به دو بخش مالی و ورزشی تقسیم کرد. اعضای مالی کسانی بودند که منابع مالی را تامین می کردند. قرار بود آقایان پول بیاورند، آن موقع در رسانه ها مشهور شدند که یاری می نمایند، امروز نمی گویم همه آنها، اما اکثریت آقایان که آن موقع به عنوان تامین نماینده مالی به هیات مدیره آمدند، علیه ما دادخواست دادند و اظهارنامه فرستادند. آن موقع به عنوان یک طرفدار یاری کردند، به مربی و بازیکن پاداش می دادند الان اظهارنامه علیه ما دادند و پول را با سود می خواهند.

سمیعی بعلاوه با اشاره به ردیف بودجه، عنوان نمود: از سازمان برنامه به شرکت مراجعه می نمایند و می گویند عایدی شما چقدر است؟ قبل از مدیریت آقای آجورلو، از مدیر قبلی پرسیدند عایدی شما چقدر است که او مبلغ سالیانه 80 میلیارد را عنوان نمود، به همین علت بودجه استقلال را 70 میلیارد تومان اعلام کردند، اما این مبلغ برای تیم دسته یک است، با این پول می توان باشگاه را اداره کرد.

وی اضافه نمود: از برنامه و بودجه به ما اخطار دادند، رقابت عادلانه نیست و ما دچار مسائل شده ایم. یکسری افراد ابتدا آمدند و گفتند پول را قرض الحسنه می دهند؛ مثلا در یک پرونده پول را به عنوان یاری مالی قرض دادند، اما وقتی دیدند هیات مدیره در حال تغییر است گفتند پول ما چه شد؟ یکسری اسناد نشان دادند که مثلاً فلان مبلغ را خارج از سیستم مالی باشگاه به بازیکن یا مربی داده اند.

سخنگوی باشگاه استقلال که با برنامه ورزش و مردم صحبت می کرد در خاتمه صحبت هایش اشاره نمود که این تیم 5 خارجی داشته که با دقت زیاد قرارداد ها نوشته شده تا برای آینده مشکل ساز نگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2047

به "سخنگوی استقلال دست به افشاگری زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی استقلال دست به افشاگری زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید