تور آلمان: ریچارد چارکین: چرا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می روم؟

به گزارش شارژ 10، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، ریچارد چارکین، رئیس سابق اتحادیه ناشران بریتانیا حدود 11 سال در سمت مدیریت اجرایی انتشارات مشهور بلومسبری فعالیت نموده است و در بسیاری از انتشارات دیگر مثل مک میلان، انتشارات دانشگاه آکسفورد و انتشارات علمی الزاویر در سمت های مدیریتی فعالیت نموده است. چارکین یکی از مدعوین مجازی نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال گذشته بود و ضمن اشاره به موفقیت این نمایشگاه در برگزاری مجازی و هماهنگی بین ناشران کشورهای مختلف اعتقاد دارد که شکاف زیادی بین انتشارات تجاری و آکادمیک وجود دارد.

تور آلمان: ریچارد چارکین: چرا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می روم؟

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

چارکین سال ها به اسم مدیر اجرایی انتشارات معتبر انگلیسی از جمله انتشارات دانشگاه آکسفورد و گروه انتشاراتی الزاویر ناشر کتاب های پزشکی فعالیت نموده است. چارکین در سال 2015 به اسم رئیس اتحادیه بین المللی ناشران (IPA) واقع در کشور انگلیس انتخاب شد. او تجربه زیادی در زمینه چاپ کتاب های دانشگاهی دارد و در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور دارد. او قرار است به اسم سخنران در موضوع نشر دانشگاهی در نسخه مجازی نمایشگاه صحبت کند؛ ولی در یادداشتی چرایی حضورش در نسخه فیزیکی نمایشگاه را نوشته است.

چارکین در این یادداشت ضمن اشاره به واکسیناسیونش می نویسد: اهمیت روابط خارجی برای ناشران آن قدر زیاد است که با هر خطری بهتر است در نمایشگاه فیزیکی فرانکفورت حاضر شوم؛ چون احتیاج به این قضیه دارم. بسیاری از ناشران انگلیسی به خاطر برگزیت دچار مشکلاتی برای سفرهای خارجی هستند؛ ولی بیشتر آنها به خاطر مسائل بهداشتی حاضر نشدند در این نمایشگاه فیزیکی حاضر شوند؛ اما باید گفت که اشتباه می نمایند؛ چون روابط بین الملل در صنعت نشر یک قضیه ضروری محسوب می گردد.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت تنها یک محل برای آشنایی با ناشران و نویسندگان خارجی نیست؛ بلکه در این مکان می توان با استارتاپ هایی آشنا شد که به نظر من آینده صنعت نشر کتاب را تشکیل می دهند. در اینجا شرکت های فیلم سازی به راحتی ایده نویسندگان را می خرند و همین علت برای حضور نویسندگان کافی است.

روزهای نمایشگاه فرانکفورت برترین زمان برای حضور ناشران در آلمان است؛ زیرا از نظر هزینه برای آنها بسیار ارزان است. قیمت هتل ها در کمترین حد خود است و همه خدمات رفاهی از سوی دولت تامین می گردد. وقتی از همه ابعاد به نمایشگاه فرانکفورت نگاه کنید، متوجه خواهید شد که رعایت شرایط بهداشتی برای عدم ابتلا به ویروس کرونا آخرین مسئله ای است که باید به آن نگاه کنید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1817

به "تور آلمان: ریچارد چارکین: چرا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می روم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: ریچارد چارکین: چرا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می روم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید