دومین نمایشگاه عکس های تاریخی و نسخ خطی هورامی کردستان برگزار گردید

به گزارش شارژ 10، دومین نمایشگاه عکسهای تاریخی و نسخ خطی هورامی کردستان با حضور معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل میراث فرهنگی کردستان و تعدادی از مورخان، استادان و هنرمندان افتتاح شد.

دومین نمایشگاه عکس های تاریخی و نسخ خطی هورامی کردستان برگزار گردید

به گزارش شارژ 10 به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، این نمایشگاه با حضور حسین فیروزی معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری، سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، مومن مردوخ محقق و نویسنده عرصه تاریخ و فرهنگ استان، فردین اخلاقیان رئیس دانشگاه کردستان، کیومرث ایراندوست رئیس دانشکده هنر و معماری، کوروش قادری رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سنندج و جمعی از اساتید و هنرمندان استان در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان افتتاح شد.

سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گفت: هویت یکی از مسایل گرانبها و دلیل سربلندی و افتخار هر ملتی است و طبیعتا مردم کردستان هم برای اینکه در میان دیگر اقوام ایرانی حرفی برای گفتن داشته باشد احتیاج به جمع آوری اسناد تاریخی دارد.

او اظهار کرد: اسنادی که قابل آنالیز هستند و می توان از آنها بعنوان منابع استفاده کرد، شامل سنگ نوشته ها، اسناد خطی، بناها و عکس های تاریخی هستند که می توانند برای زنده کردن و شناساندن هویت هر ملتی دارای اهمیت ویژه ای باشند.

علوی اضافه نمود: عکس های تاریخی از اسناد خطی دارای اهمیت بیشتری است چون در اسناد خطی امکان تحریف و دستکاری وجود دارد اما در عکس این کار ممکن نیست.

او ضمن تشکر و قدردانی از مظهر ادوای و سیف الله کرمی، گفت: این افراد با توجه به علاقه شخصی که به هویت ملت خود دارند برای جمع آوری این اسناد کوشش زیادی انجام داده اند تا بتوانند این اسناد را در معرض نمایش عموم قرار دهند.

او در سرانجام گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان امید دارد هرچه زودتر بتواند مرکز حفظ و نگهداری اسناد تاریخی را در استان راه اندازی کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 307

به "دومین نمایشگاه عکس های تاریخی و نسخ خطی هورامی کردستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین نمایشگاه عکس های تاریخی و نسخ خطی هورامی کردستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید